Jar, leto, jeseň, zima. Je vždy čas myslieť na klímu do bytu, ktorá má pozitívny vplyv na zdravie


3774   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Klimatizácia – klíma do bytu a domu, ktorá má pozitívny vplyv na zdravie, klimatizacia Daikin

Klimatizácia a jej vplyv na zdravie – téma, ktorá sa v súvislosti s používaním klimatizačných zariadení skloňuje najčastejšie. Každý by chcel mať v horúcich letných dňoch príjemne vychladený byt či dom, no prechladnutie, zápal spojiviek i bolesti hlavy a chrbta si už neželá nikto. Práve pred týmito zdravotnými komplikáciami varuje používateľov klimatizácií množstvo článkov na internete. Sú pravdivé? Má klíma do bytu alebo domu na náš zdravotný stav skutočne len negatívny vplyv? Využite tento čas a myslite – nielen – na horúce letné dni už dnes.

Klimatizácia pomôže alergikom

„Syn je alergik a astmatik. Prevažnú časť roka má neustále problémy. Od kúpy klimatizácie nás preto všetci známi odhovárali. Jeho zdravotné ťažkosti sa podľa nich mali používaním klimatizačného zariadenia len zhoršiť. Stal sa však pravý opak. Náš klimatizovaný byt sa pre neho stal v najkritickejšom peľovom období doslova oázou,“ vyznala sa spokojná čitateľka.

Klimatizácie, ktoré sú v súčasnosti na trhu dostupné, disponujú špičkovým filtračným systémom, ktorý dokáže z miestnosti odstrániť prach, peľ, hrubé nečistoty, vírusy i baktérie. Vďaka tomu sa ľudia trpiaci rôznymi alergiami nemajú čoho obávať. Klimatizovaný vzduch je dokonale čistý. Špeciálne pre mestské prostredie je typické veľmi znečistené ovzdušie. Spoľahlivá klimatizácia dokáže odfiltrovať tieto nebezpečné látky a kvalitu vzduchu v interiéri tým výrazne zvýši.
Čistenie vzduchu pomocou klimatizácie využijete aj vtedy, ak máte doma
domáce zvieratko.

Klimatizácia – klíma do bytu a domu, ktorá má pozitívny vplyv na zdravie, klimatizacia Daikin

Klimatizácia zabraňuje vzniku plesní

Ďalší spokojný zákazník: „V byte sme mali neustále problém s vlhkosťou. Výpary z varenia, nekvalitné odsávanie v kúpeľni a sušenie bielizne hromadili vlhkosť. Tá sa prejavovala v podobe plesní na stenách v našej obývačke spojenej s kuchyňou. Bojovali sme s tým niekoľko rokov rôznymi povrchovými nátermi a vetraním. Posledná kvapka však pretiekla, keď sme pri maľovaní spálne odsunuli skriňu a našli plesňou pokrytú stenu. Rozhodli sme sa vysporiadať s problémom definitívne. Klíma do bytu bola pre nás najlepším riešením.”

Neprehliadnite:
Doprajte klimatizácii preventívnu prehliadku.
Vášmu bytu a domu sa odvďačí – bude spoľahlivá

Samotné používanie klimatizačnej jednotky odvlhčuje vzduch v miestnosti, no dnešné moderné zariadenia disponujú aj funkciou, ktorá dokáže v interiéri udržiavať vami požadovanú vlhkosť. Zabraňuje tak tvorbe nebezpečných plesní, ktoré môžu spôsobovať závažné zdravotné problémy. Vysoká kondenzácia vlhkosti býva problémom mnohých bytov v zimných mesiacoch. Pomocou klimatizácie môžete tento problém rýchlo vyriešiť. Optimálna vlhkosť vzduchu v interiéri je 50-60%.

S klimatizáciou vám nebude zima

„Nevedeli sme, ako v byte preklenúť obdobie pred začiatkom vykurovacej sezóny, dokonca i v zime sa nám občas zdalo, že by radiátory mohli fungovať efektívnejšie. Manželka i dcéra boli často prechladnuté, pretože mali neustále nepríjemný pocit chladu. Rozhodli sme sa preto pre kúpu klimatizácie. Nemohli sme urobiť lepšie. V lete nás príjemne ochladí a v zime zahreje,” dodáva ďalší spokojný zákazník.

Chladenie priestoru nie je jediná funkcia, ktorou klíma do bytu alebo domu disponuje. Nie je teda určená len na používanie počas horúcich letných dní. Počas chladných zimných dní si ňou môžete doma prikúriť alebo ju dokonca využiť ako plnohodnotný zdroj tepla. Vyhnete sa tak nepríjemnému pocitu zimy vo svojom byte, ktorý môže mať za následok vznik prechladnutia, bolesti hlavy alebo chrbta.

Klimatizácia – klíma do bytu a domu, ktorá má pozitívny vplyv na zdravie, klimatizacia Daikin

Zdravé používanie klimatizácie

Klimatizácia má na naše zdravie len pozitívne účinky. Aj v najhorúcejších letných dňoch vytvára v našom domove príjemnú tepelnú pohodu, čím skvalitňuje životný štandard. Čistí vzduch v miestnosti od vírusov. Zbavuje ho prebytočnej vlhkosti, čím zabraňuje vzniku plesní. Pomocou funkcie vykurovania predchádza nepríjemnej zime vo vašej domácnosti. To všetko môže pomôcť zdraviu. Zdravé používanie klimatizácie si však vyžaduje splnenie niekoľkých jednoduchých podmienok.

  1. Po porade s odborníkom si vyberte kvalitnú klimatizačnú jednotku, ktorá má pre vás vhodné parametre a funkcie.
  2. Nechajte odborníkov, aby sa postarali o montáž a inštaláciu klimatizačného zariadenia.
  3. Klíma do domu alebo bytu musí byť umiestnená na vhodnom mieste. Nikdy nie nad posteľou v spálni, sedacou súpravou v obývačke alebo písacím stolom vo vašej pracovni.
  4. Nezabúdajte na správne nastavenie klimatizácie. Rozdiel medzi vnútornou a vonkajšou teplotou by nemal prekročiť 5°C.
  5. Vetrajte; limatizovaný vzduch je príjemný, no nie je to čerstvý vzduch.
  6. Raz za rok podrobte svoju klimatizačnú jednotku preventívnej prehliadke v podobe profesionálneho čistenia.

Ak sa budete o klimatizáciu pravidelne starať a dodržiavať všetky odporúčania stanovené výrobcom, bude mať jej používanie na vaše zdravie len pozitívne účinky.