FILLA – FULLA – klasici moderného umenia vo virtuálnej prehliadke úspešnej výstavy s audiosprievodom. Aký bol Osud umělce / Osud umelca?


3063   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Nová virtuálna prehliadka našej úspešnej výstavy FILLA – FULLA, Osud umělce Osud umelca s audiosprievodom, výstava SNG

Radi by sme Vám odporučili do pozornosti novú virtuálnu prehliadku nedávnej úspešnej výstavy v Slovenskej národnej galérii (SNG) FILLA – FULLA: Osud umělce / Osud umelca. S doplneným audiosprievodom kurátorky výstavy Kataríny Bajcurovej vás oboznámi s nevšednými umelcami slovenskej a českej výtvarnej scény!

Digitálny priestor a nekonečné možnosti kreovania tém na prahu 21.storočia. To sú dnes už každodenné postupy, ktoré sa nevyhli ani kultúrnej obci. Ide o nevyhnutné opatrenia, ktoré sú pre záchranu kultúrneho dedičstva veľkým prínosom. O tom niet pochýb. Otvárajú nové možnosti a príležitosti nahliadnuť do nepoznaného sveta, ktorý prekvapuje a napríklad umožňuje odhaliť tajomstvá vzniku vzácnych umeleckých artefaktov. 

Na tomto linku sa môžete prejsť celou výstavou z roku 2018, venovanou dvom klasikom slovenského a českého moderného umenia – Ľudovítovi Fullovi a Emilovi Fillovi od začiatku do konca, alebo si vybrať konkrétnu miestnosť či dielo, ktoré vás najviac zaujme.

Neprehliadnite:
SNG nažive | aktuálne na tému Ako funguje galéria digitálne? Podnetné odkazy nielen pre umelecké smery

Prečo obaja autori patria k najvýznamnejším postavám slovenského a českého umenia 20. storočia? A ako každý z nich otváral svojím dielom výtvarnému umeniu nové a radikálne vývojové cesty? Dozviete práve tu! Bonusom sú samostatné audio vstupy k dvom najvýraznejším dielam autorov: Pieseň a práca (Fulla) a Kde dvanásť kľúčov od dverí (Filla).

Nová virtuálna prehliadka našej úspešnej výstavy FILLA – FULLA, Osud umělce Osud umelca s audiosprievodom, výstava SNG

Po prehliadke môžete “prehodiť” zopár slov s Fullom a Fillom v zaujímavom a vtipnom chate. Aplikácia vyvinutá kolegami v laboratóriu SNG približuje životné príbehy oboch umelcov formou interaktívneho rozhovoru, ktorý dopĺňajú ukážky z ich tvorby a archívne materiály. Na zaujímavú aktuálnu virtuálnu prehliadku neviditeľného sveta v prepojení s umením a vzácnymi zbierkami našej prvej galerijnej inštitúcie pozývame aj vás. Virtuálnu prehliadku výstavy pripravilo Oddelenie digitálnych technológií SNG. O zvukovú produkciu sa postaral Martin Králik. Diela, pri ktorých sa nachádza digitálny záznam, sú vo virtuálnej prehliadke prepojené na webumenia.sk.

Viac info o výstave z roku 2018 nájdete tu