Jarné prázdniny sú v plnom prúde a aj na Horehroní sa potešíte z lyžovačky a z pozorovaní hviezd…

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Jarné prázdniny na Horehroní jarné prázdniny

Jarné prázdniny na Horehroní sú tradičným cieľom mnohých vyznávačov zimných športov. A nielen Stredoslovákov. Viaceré lokality stredného Slovenska sú už rezervované aj na tieto ďalšie dni jarných lyžovačiek. Príďte sa aj vy presvedčiť, že Horehronie ponúka veľké množstvo zábavy nielen na lyžiarskych svahoch, ale aj mimo nich. 

Keď hviezdy tancujú… na oblohe 

Jednou z atrakcií je možnosť sledovať neprekonateľné nebeské divadlo pri dejstvách predstavenia nočnej oblohy. Bez svetelného smogu je pohľad do nekonečna na hviezdy naozaj jedinečný. Nie je nič výnimočné pozorovať nočnú oblohu s profesionálnymi ďalekohľadmi spolu s odborníkmi, odborný výkladom o oblohe a pozorovaní hviezd.

Neprehliadnite:

Fantastické príbehy, mágia

Fantastické príbehy sú v obľube. Poznáte mágiu duchovného života?
Kniha, ktorá vám ukáže ten správny a nie falošný smer 


Náročných nezaskočia adrenalínové jazdy 

Adrenalínová jazda na fat e-biku s hrotmi vedie zo Šumiaca až na Kráľovu Hoľu. Iste osloví nadšencov cyklistiky, ktorým ani sneh v jazde neprekáža, skôr jee to nová výzva ako otestovať svoje možnosti a odvahu. Do kopca športovcom pomôže pohon elektrickej baterky a dole si môžu užiť jazdu plnú zážitkov s jedinečnými výhľadmi na krásnu horehronskú prírodu.

 

Bežkovanie pod Kráľovou hoľou

Bezpochyby jedným z najvyhľadávanejších športov v slovenských horách je klasické bežkovanie. Preto sa vďaka aktívnym členom tamojších nadšencov upravujú aj bežkárske trasy o celkovej dĺžke presahujúcej 12 kilometrov. Menšie bežkárske okruhy sa upravujú napríklad v lyžiarskom stredisku SKI Telgárt a pod Chmarošským viaduktom. Náročnejší bežkári si môžu zašportovať aj na trase medzi Šumiacom a Telgártom so zastávkou pri Chamkovej stodole. 

bežkovanie Horehronie


Jarné prázdniny a lyžovanie so zábavou
 

čaká na dovolenkujúcich v lyžiarskom stredisku Mýto Ski & Fun. V Ski Resorte Tále sú zabehnuté a už obľúbené večerné lyžovačky pri umelom osvetlení na kvalitne upravených zjazdovkách. Organizátori pripravili všetkým prázdninujúcim deťom a dovolenkárom chvíle plné zážitkov. Zdatnejších športovcov tradične láka adrenalínová jazda na spomínanom fat biku. Dúfame, že aj formou zaujímavých a sprievodných doplnkových programov si Horehronie obľúbite už počas týchto jarných prázdnin a stanete sa pravidelným návštevníkom na Horehroní. 

Foto a video: OOCR Región Horehronie a archív redakcie