Rozčítané Slovensko: Jej posledný výdych – mrazivý prípad inšpektora Sullivana v knižnej novinke


2490   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Jej posledny vydych

Mrazivý prípad, dusná atmosféra, šialené vraždy a sériový vrah. Čo iné si môže fanúšik dobrej kriminálky želať? Toto všetko nájde v knihe britskej autorky Alison Belshamovej Jej posledný výdych, ktorá práve vychádza v preklade Otakara Kořínka vo vydavateľstve Lindeni.

Aj v tomto krimirománe zasadila autorka, sama slušne potetovaná, príbeh do sveta tetovania – rovnako, ako pri svojom úspešnom debute Zlodej tetovaní. Tentokrát v temných uličkách Brightonu ktosi napadol mladú ženu. Jej zranenia sa spočiatku nezdajú vážne, ale už o 24 hodín obeť v agónii umiera a na jej tele sa okrem zranení nájde smrtiace tetovanie. Po útoku na druhú mladú ženu inšpektor Francis Sullivan vie, že v uliciach Brightonu kráča sériový vrah. A vie, že jeho tetovanie je rozsudkom smrti. Jedno však nečakal: hlavným podozrivým sa stáva Alex Mullins, syn jeho bývalej milenky tetovacej umelkyne Marni. Dokážu sa preniesť cez minulosť a spojiť sily, kým sa rozsudok smrti objaví na koži ďalšej obete?

Neprehliadnite:
Rozčítané Slovensko: záhadná smrť tínedžera.
Jedno telo, šesť príbehov. Ktorý je pravdivý?

„Ostré a mrazivé“

Tak zhodnotila román autorka úspešných gangsterských trilerov Marnie Richesová. „Ak máte radi rýchle a uveriteľné trilery, toto diabolsky zostavené čítanie je presne pre vás,“ doplnil renomovaný škótsky autor Douglas Skelton.

Belsham Alison

Alison Belsham

„Nový skvelý hlas krimirománov,“ napísali v Daily Mail o Alison Belshamovej, rodáčke z Hampshire vo Veľkej Británii. Alison začala písať, pretože sa chcela stať scenáristkou. Vo svojom živote potom načas uprednostnila rodinu, aby sa – s o to väčším zápalom – vrátila na literárnu scénu. V roku 2016 vyhrala s námetom na román Zlodej tetovaní prvé miesto v súťaži Pitch Perfect, organizovanej počas škótskeho festivalu detektívok Bloody Scotland. Námet jej čoskoro prihral zmluvu a jej prvotina vyšla na jar v roku 2018 (v slovenčine v Lindeni 2019). Zlodej tetovaní zabodoval nielen u kritikov, ale aj u čitateľov, Alison preto pokračuje v písaní nových prípadov inšpektora Sullivana. Aktuálne žije, pracuje a píše v Edinburghu.

Mrazivé čítanie (nielen) na horúce letné dni si môžete objednať už teraz na:
www.albatrosmedia.sk