Kam na zimnú chatu?


3301   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Kam na zimnú chatu? Donovaly

Chceli by ste si užiť zimnú dovolenku v príjemnom prostredí, niekde na chate? Máme pre vás dva zaujímavé, ale celkom rozdielne tipy.

Od zimnej chaty má každý z nás iné očakávania, asi všetci si však na nej chceme oddýchnuť od každodenných povinností, spoznať nové miesta a užiť si krásnu zimu. Nájsť vhodnú chatu podľa svojich predstáv môže byť niekedy náročné. Pohľadali sme a vyskúšali za vás dve zaujímavé chaty, ktoré sa v zime oplatí navštíviť. Každú z iného súdka, stačí si vybrať.

Kam na zimnú chatu, PARK SNOW Donovaly

PARK SNOW Donovaly
Náš prvý tip na chatu je vhodný tak pre partie kamarátov, ako aj pre rodiny s deťmi. Na svoje si tu prídu najmä lyžiari, ktorých na vrcholy zjazdoviek odvezie až 14 rôznych vlekov, kombinovaná 6-sedačková lanovka s 8-miestnou kabínou a 4-sedačka. Ak plánujete dovolenku s deťmi, určite oceníte FUN PARK, v ktorom je pre ne každý deň pripravených veľa hier a súťaží. Milovníkov adrenalínu a freeride lyžovania poteší RIDERS PARK s mnohými skokmi a prekážkami. Po vyčerpávajúcej lyžovačke si môžete užiť zaslúžený relax v blízkom wellness centre, alebo priamo v penziónoch a hoteloch. Ubytovať sa môžete v jednom z mnohých partnerských ubytovacích zariadení strediska PARK SNOW, je len na vašich preferenciách a potrebách, či uprednostníte útulnú chatu, malý penzión alebo veľký hotel, v ktorom nájdete všetky služby na jednom mieste.

Neprehliadni: PARK SNOW Donovaly novinky sezóny 2018/2019

Pri návšteve strediska odporúčame vybaviť si zľavovú kartu PARK SNOW Card, vďaka ktorej získate zľavy u mnohých partnerov strediska.

Kam na zimnú chatu, Žiarska chata

Žiarska chata, Západné Tatry
Nachádza sa na opačnom konci spektra zimných chát. Žiarska chata je jedinou vysokohorskou chatou v Západných Tatrách z liptovskej strany. Leží v Žiarskej doline, ktorej začiatok je vzdialený asi 20 minút cesty autom z Liptovského Mikuláša. Na chatu síce vedie asfaltová cesta, ale v zimnom období je pokrytá snehom, takže autom sa na ňu väčšinou nedostanete. Preto v zime treba ísť k nej pešo – od parkoviska asi hodinu a pol. Žiarska chata prešla v roku 2006 kompletnou rekonštrukciou a v súčasnosti poskytuje ubytovanie v nádhernom horskom prostredí plnom ticha. Ubytovať sa môžete v apartmáne s vlastnou kúpeľňou a WC, bežných izbách so sociálnymi zariadeniami na spoločnej chodbe alebo v spoločnej turistickej nocľahárni.

Táto chata je rajom skialpinistov a zimných turistov, keďže je priamo v centre sediel a žľabov, ktoré sa dajú v zime navštíviť.

Text a foto: Dominik Parajka