Káva Julius Meinl je každoročne pre 2 miliardy ľudí pôžitkom. Tá chuť je výnimočná, pridajte sa k nám…


5148   -   4
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Káva Julius Meinl, Malé gesto, lexikon.sk

Julius Meinl je hrdým ambasádorom Viedenskej kaviarenskej kultúry od roku 1862. Ako prvý profesionálny pražiar v Európe s nadšením pre inovácie vybudoval J. Meinl veľmi úspešnú kávovú kultúru pre podniky po celom svete. Čo je pre túto značku charakteristické? Skúsenosti, špičková kvalita a bezchybný servis. Urobiť svet lepším miestom je hlavným mottom spoločnosti. Niet preto pochýb, že Meinl je dodávateľ prémiovej kávy (a čaju) číslo 1 v oblasti stravovania vo svete.

Dlhá cesta k dokonalej chuti

Pozrime sa vo sviatočný Deň kávy a všetkých kávičkárov na históriu a zákulisie cesty tejto neopakovateľnej chute.
Julius Meinl získava zelené kávové zrná najmä z krajín ich pôvodu, priamo od farmárov, s ktorými má spoločnosť dlhoročné vzťahy. Káva sa získava aj na medzinárodných trhoch v Európe, Amerike a Japonsku. Tímy majú s mnohými z nich vzťahy už po desaťročia vďaka vzájomnej dôvere a férovosti.

Káva Julius Meinl, kávičkári, gastro, lexikon, enviro

Vždy s úctou a s citom…

Zručnosť, ktorá si vyžaduje roky skúseností

Julius Meinl I. vybudoval prvú pražiareň kávy v Európe takmer pred 160 rokmi, kde pražil len v minimálnych množstvách. Jeho skúsenosti a vášeň sa v rodine prenášajú už po celé generácie. V sídle Julius Meinl-Gasse vo Viedni je pražiareň, ktorá sa špecializuje na viedenské praženie od roku 1911. Erudovaní odborníci vyvíjajú prémiové, špeciálne zmesi a mnoho ďalších jednoodrodových káv, ako aj prestížne Specialty Coffee.

Neprehliadnite:
Pomoc pre gastro: námety ako pomôcť i vášmu obľúbenému podniku

Technológie a alchímia chutí

V roku 2005 sa spoločnosť rozrástla o najmodernejšiu pražiareň v talianskej Vicenze, aby sa naplnili všetky potreby našich obchodných partnerov a milovníkov kávy po celom svete. Proces praženia vo Viedni aj vo Vicenze je plne automatizovaný vďaka najmodernejšej technológii. Na všetky procesy dohliada najskúsenejší odborník na praženie kávy, aby zaručil najvyššiu kvalitu káv tejto prestížnej značky.

Káva Julius Meinl

Hovoríme o kultúre pitia kávy 

Julius Meinl je hrdým ambasádorom Viedenskej kaviarenskej kultúry od roku 1862, čo nevidieť teda rovných 160 rokov! Táto špeciálna atmosféra sa odráža v komunikácii spoločnosti dodnes. Viedenská kaviarenská kultúra bola v roku 2011 oficiálne zaradená do národného Zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO. Výstižná charakteristika: typické pre viedenské kaviarne sú mramorové stoly, na ktorých sa podáva káva, stoličky Thonet, sedenie v boxoch, stolíky s novinami a detaily interiérového dizajnu v historickom štýle. Kaviarne sú miestom, kde plynie čas aj priestor, no na účte sa nachádza len káva.”

Svet pre budúce generácie

Dnešný blahobyt a vysoká životná úroveň musia zanechať svet pre život a rozmanitý našim budúcim generáciám. Aby naše deti videli svet, jeho rôzne kultúry, zvieratá a prírodu v celej svojej kráse a rozmanitosti. To záleží od nás všetkých. Tento rok chceme v spolupráci s vami prispieť k zlepšeniu životného prostredia ?. Prostredníctvom Jane Goodall Institute Austria plánujeme vysadiť 12 000 stromov ??

 
Káva Julius Meinl, lexikon, gadstro, kaviareň

…aby sme si i naďalej vychutnávali chuť kávy

 
Pridajte sa k nám a urobte si aj vy každý deň jedinečný so šálkou našej výnimočnej kávy.

Súťaž o balenia kávy Julius Meinl

Zapojte sa do súťaže o 3 balíčky voňavej kávy.
Stačí, ak odpoviete správne na jednoduchú súťažnú otázku:

 

Aké výročie svojej existencie si na budúci rok pripomenie spoločnosť Julius Meinl?

a)  140.
b)  150.
c)  160.
 
Súťaž bude vyhodnotená dňa 6. 10. 2021

Text a foto: spoločnosť Julius Meinl
Viac na: www.juliusmeinl.com