Kávičkári pozor! Začína Festival Káva Čaj Čokoláda

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Festival Káva Čaj Čokoláda Bratislava

Šiesty ročník Festivalu Káva Čaj Čokoláda, ktorý sa koná 7. a 8. novembra 2019 v bratislavskej Starej tržnici, má tento rok veľké ambície. Z obdobia, keď hľadal svoju tvár a identitu, sa už pretransformoval do priam veľkolepého podujatia, ktoré oslavuje to najlepšie.

Dnes je Festival Káva Čaj Čokoláda najväčším podujatím svojho druhu na Slovensku. Spája nadšencov a milovníkov výberovej kávy, exotických čajov a pravých čokolád. Návštevník má na ňom jedinečnú možnosť spoznať osobne pražiarov, teatendrov a čokolatierov ktorí stoja za ich obľúbenými produktami. Okrem reprezentantov spoločností je na festivale pripravený aj bohatý sprievodný program, ktorého sú súčasťou aj Kavickari.sk.

Festival Káva Čaj Čokoláda Bratislava

Návštevníci sa môžu napríklad tešiť okrem iného na dve prednášky v chillout zóne, a to diskusiu na tému Ako zostaviť nápojový lístok?“ a prednášku o tajomstvách najlepších slovenských prevádzkach (piatok o 14:30-15:30). Návštevník festivalu sa tak stane nielen pasívnym zákazníkom, ale aj aktívnou súčasťou zaujímavých degustácií, workshopov, diskusií, prednášok a súťaží. Na Festivale Káva Čaj Čokoláda bude prebiehať aj druhý ročník súťaže SLOVAKIA MOCCAMASTER CHAMPIONSHIP, v ktorej si zmerajú svoje sily poprední slovenskí baristi v príprave komplikovanej kávy na Moccamaster kávovaroch.

Festival Káva Čaj Čokoláda Bratislava

Naučí sa ako si pripraviť doma kávu na úrovni kvality dobrej kaviarne, bude súčasťou panelovej diskusie koordinátorov Speciality Coffee Association Slovakia, dozvie sa základy pre otvorenie úspešnej kaviarenskej prevádzky, dozvie sa všeličo zaujímavé z histórii vzniku čokolády v kultúrach starých Mayov a Aztékov, užije si profesionálnu barmanskú show plnú twistnutých miešaných drinkov, bude sa spolu kochať neuveriteľnými obrazcami v šálkach Latte Art odborníkov. Iste si nenechá ujsť najnovšie trendy z oblasti kvalitných čajov spojenými s degustáciami. Na festivale sa zúčastní Indonézske veľvyslanectvo.

Festival Káva Čaj Čokoláda Bratislava

Organizátori festivalu predstavia výnimočný direct trade, záujemcovia sa môžu vybrať na dych vyrážajúce výlety po svete s BUBO travel, naučia sa správne degustovať (cuppovať) kávu a dozvedia sa o pravidlách párovania nápojov a pokrmov!

Neprehliadnite: Keď skvelý prvý dojem je len začiatok

Jednou z noviniek tohto ročníka, je aj ekologickejšie myslenie. Priamo pri vchode festivalu bude možnosť zakúpiť si ekologický degustačný pohár KeepCup za zvýhodnenú cenu. Návštevníci si však môžu priniesť aj svoj vlastný pohár z domu na degustovanie vzoriek alebo môžu využiť výhodnú kúpu priamo na festivale.

o Káve Čaji Čokoláde

Toto je len zlomok z toho, čo na festivale počas dvoch inšpiratívnych dní môže návštevník zažiť.

Príspevok vznikol v spolupráci s www.kavickari.sk

Text: Simona Budinská
Foto: Ondrej Bobek, Tomáš Turek