Mladé víno PURUS presvedčí o kvalite ročníka 2022. Dokazuje to výnimočnou chuťou a farbou


3062   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Mladé víno PURUS 2022

Mladé víno rodinnej značky PURUS má už svoju tradíciu. Tohtoročná kapitola sa začala písať prvého septembra. Bol to krásny slnečný deň. Pre mnohých príjemných 24 hodín pracovného pokoja so silným potenciálom oddychu, pre túto známu vinársku rodinu začiatok vzrušujúcej práce s vôňou šťavnatého hrozna. V ten deň totiž začali oberačky. A výsledkom sú také mladé vína, ktoré určite treba ochutnať. Ich chuť, vôňu a farbu milujú mnohí vyznávači zlatistého moku. Až natoľko, že si zasluhuje zvýšenú pozornosť.

Hlavnými hrdinami tohto príbehu sú MOJE A TVOJEMUŠKÁT MORAVSKÝ, ktoré svetlo sveta uzreli v tomto roku 2022. Boli to krásne momenty! Vysnívané, vytúžené, výnimočné, a treba priznať, že zároveň i plné pocitov šťastnej úľavy. Nebolo to ľahké.

Mladfé víno PURUS

Dobrodružné cesty hrozna

Nízke teploty spôsobili, že nástup vegetácie ročníka 2022 bol vyslovene rozpačitý. S dôverou bolo potrebné čakať a spoliehať sa na večnú múdrosť prírody. Kvitnutie a následné vegetačné obdobia prebiehali našťastie v norme s malým tlakom chorôb. Oberačky začali 1. septembra, a to odrodou MUŠKÁT MORAVSKÝ. Slnečné počasie spočiatku uľahčilo práce. Netrvalo však dlho. Oberačky trvajúce do 9. októbra prebiehali zväčša v nepriaznivom počasí. Najnáročnejší bol zber Rizlingu rýnskeho. Vinohrad sa nachádza v kopcoch, vedenie viniča (vertiko) je dosť nepraktické, strapce sú menšie, takže pribúdalo pomalým tempom.

Mladé víno PURUS

Oberačka so šťastným koncom

Asi to bol zázrak, sila prírody alebo – a to hovoríme pri všetkej pokore –, osobné nasadenie a láskavá starostlivosť, keďže výsledok všetkých prekvapil viac než príjemne. To, že sa podarilo dopestovať o 15% viac hrozna, ako v roku 2021, je len jedna z radostí. Okrem kvantity sa dá ľahko zamilovať aj do akosti skutočne krásneho ovocia, ktorého cukornatosť a celkový stav dosahuje vysokú úroveň. Pestovatelia sa presvedčili aj o tom, že RIZLING RÝNSKY patrí medzi naše najlepšie vína, a Je to dôsledok práve pôdného podložia SKALA.

Neprehliadnite:

NFI protokol, cukrovka, seniori
Cukrovka, nadváha… Poznáte NFI protokol a “zdravú” kombináciu potravín, ktorá prináša benefity?

MOJE A TVOJE 2022

Nalejte si do pohára prirodzenú arómu s vôňou muškátu, lipového kvetu a marakuje, s ovocným charakterom. Toto fantasticky svieže cuvée tvoria 2 atraktívne odrody: Müller Thurgau a Muškát Moravský. Harmonickú chuť oceníte pri hydinových jedlách, grilovanej zelenine, ale hodí sa aj k tvrdým syrom i jemne pikantným chodom. Nežnú kyselinku dopĺňa pikantnosť a zvyškový cukor dotvára chuť.

mladé víno PURUS

MUŠKÁT MORAVSKÝ 2022

Radi by ste zatraktívnili ľahké predjedlá, ovocné pokrmy, šaláty, chcete podčiarknuť unikátnosť mäsitých jedál so sladšími omáčkami? Ochutnajte tento svieži muškát (reprezentant modranského Muškátu) s nádhernou arómou. V chuti dominuje ovocnosť, veľmi jasný tón po hrozne a zrelom žltom ovocí. Zážitok v ústach predlžuje príjemná hroznová dochuť.

Vo víne je pravda, vo fľašiach nebo…

Veríme, že vás príbeh nedávnych oberačiek v rodinnom vinárstve PURUS zaujal. Ak sa nám podarilo podnietiť aj vaše chuťové poháriky, tešíme sa ešte viac. A ak ste sa rozhodli dať šancu týmto mladým vínam pri nejakej dôležitej udalosti (ktorou môže byť aj pokojný večer v kresle), je to česť a úprimné potešenie.

Vyvážením vynaloženého úsilia bude radosť, keď budete môcť ochutnať i vína Sauvignon blanc 2022 a Peseckú leánku 2022. Tie však zatiaľ oddychujú v pivniciach viínárstva PURUS a čakajú na správny čas. Ten už pomaly prichádza a zatiaľ ostáva popriať všetkým – na zdravie a veľa úspechov, mladé slovenské víno PURUS!

PURUS, lexikon.sk,