Každá spoločnosť chce napredovať. Na tejto zložitej ceste sa musí vedieť aj chrániť.


428   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
spoločnosť

Je prirodzené, že spoločnosť chce napredovať. Cieľom každej spoločnosti je (alebo by malo byť) ponúkať svojim zákazníkom čo najkvalitnejšie produkty, či služby. Keďže však vo svete podnikania nie každý „hrá“ fér, zároveň sa musí každá spoločnosť vedieť chrániť.

Systém manažérstva kvality prináša spoločnosti množstvo výhod

Poďme však postupne a pozrime sa najskôr na jeden spôsob, ako posunúť spoločnosť a to, čo ponúka, na vyššiu úroveň. Je to medzinárodná ISO 9001 norma. Získať certifikát za jej spĺňanie (nazývaný aj „certifikát kvality“) môže akákoľvek organizácia alebo podnik. A to bez ohľadu na typ, veľkosť, či zameranie. Jedinou „podmienkou“ je chuť mať zavedený systém manažérstva kvality a poskytovať svoje produkty alebo služby v čo najvyššej kvalite.

Norma ISO 9001

Norma ISO 9001 sa zameriava na spokojnosť zákazníka a včasné plnenie jeho požiadaviek a očakávaní. Spoločnosť, ktorá zavedie do svojho fungovania systém manažérstva kvality podľa ISO 9001, získa spokojnejších zákazníkov s vyššou návratnosťou, vynikajúce referencie, motivovanejších pracovníkov, nižší počet reklamácií a zvýši svoju konkurencieschopnosť. To v konečnom dôsledku povedie k lepšiemu postaveniu na trhu a rozširovaniu povedomia o spoločnosti. Tieto opatrenia určite prispejú k želanému výsledku a bezpečnému postaveniu na trhu.

Neprehliadnite:

optický internet
Optický internet ako rýchla cesta k digitálnej budúcnosti.
Fascinujúci svet digitálnych technológií je tu. 
 


Duševné vlastníctvo je lepšie chrániť

Ako sme už naznačili v úvode, každá spoločnosť by sa mala vedieť aj chrániť. Konkrétne sme tým mali na mysli duševné vlastníctvo, ktorého ochrana je neoddeliteľnou súčasťou obchodu a inovácií. O to viac to platí v súčasnej dobe, v ktorej sa bežnou súčasťou našich životov stali sociálne siete a bohužiaľ aj ich nezodpovedné používanie. Ochrana práv duševného vlastníctva tak môže byť čoraz zložitejšia. Každá obchodná, resp. podnikateľská spoločnosť preto urobí dobre, ak sa v tejto problematike obráti na advokátsku kanceláriu, ktorá jej môže vo všetkých oblastiach práva duševného vlastníctva pomôcť. (FU)

Foto: Dragana Gordic / Shutterstock.com