Letíte na sviatky na Slovensko? Letecké spoločnosti pridali počas Vianoc 56 letov do Bratislavy a späť.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Letecké spoločnosti pridali počas Vianoc 56 letov do/z Bratislavy

Spolu 56 letov, nad rámec pravidelných týždenných frekvencií, pribudlo na Letisku M. R. Štefánika vo vianočnom a novoročnom období. Leteckí dopravcovia pridali počas sviatkov lety navyše z Londýna-Lutonu, Birminghamu či Dublinu do Bratislavy a späť. Pribudli aj odlety do Sofie, Skopje, Ľvova i Milána a prílety z týchto destinácií späť do Bratislavy.

Spoločnosť Wizz Air pridala nad rámec svojich pravidelných týždenných letov ešte 16 letov z Londýna do Bratislavy a späť. Zhodne po 8 letov (4 prílety a 4 odlety) pridal Wizz Air aj do bulharskej Sofie a Ľvova na Ukrajine. Po 6 letov (3 odlety a 3 prílety) pridal Wizz Air do/z macedónskeho Skopje. Rovnako i dopravca Ryanair z destinácií Miláno, Birmingham a Dublin a späť. Letenky si stále možno zakúpiť cez webové stránky dopravcov.

Neprehliadnite: Rada pre dopravu sa dohodla na posilnení práv pre cestujúcich vlakom

Dopravca Ryanair, ktorý len počas sviatkov prepraví 10 miliónov cestujúcich v rámci celej Európy potvrdil, že v rámci celej siete sú najobľúbenejšími vianočnými letmi práve lety do Bratislavy. „Jednými z najpopulárnejších liniek v rámci ′letov domov na Vianoce′ sú práve linky na Slovensko,” potvrdil Robin Kiely z Ryanairu.

Letecké spoločnosti pridali počas Vianoc 56 letov do/z Bratislavy

Zároveň dopravcovia upravili i časy niektorých letov počas Štedrého dňa a Silvestra tak, aby boli cestujúci čo najskôr doma so svojimi blízkymi. Zaujímavosťou je, že 1. sviatok vianočný – 25. december – je jediným dňom v roku, keď sa v letectve uskutočňuje minimum letov. Dopravca Ryanair v tento deň neprevádzkuje žiadny let, z Bratislavy sa uskutoční v tento deň len jediný odlet do Londýna-Lutonu.

www.bts.aero