Májové výstavy v Galérii FONTÁNA v Piešťanoch


4665   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
FONTÁNA

Počas májových dní piešťanská Galéria KSC FONTÁNA ponúka návštevníkom dve zaujímavé výstavy. Jednou výstavou sú Obrazy Jaroslav Áča. Výtvarník sa v maliarskej tvorbe venuje najmä krajinomaľbe. Sústreďuje sa na neprestajne sa meniacu prírodu, s dôrazom na vzájomné harmonické pôsobenie všetkých jej súčastí.

Jaroslav Áč

Jaroslav Áč

Jaroslav Áč

Jaroslav Áč

Druhou výstavou sú fotografie Pavla Demeša z Indonézie. Od 20. do 29. mája 2019 si záujemcovia budú môcť pozrieť vo foyeri KSC Fontána výstavu fotografii Pavla Demeša: Indonézia: Jednota v rôznorodosti. Vernisáž výstavy sa uskutoční v pondelok 20. mája o 17. hodine za účasti autora a veľvyslankyne Indonézskej republiky na Slovensku J. E. Adiyatwidi Adiwoso. Pavol Demeš, autor fotografii je nezávislý zahraničnopolitický analytik, bývalý minister medzinárodných vzťahov SR a poradca prezidenta SR. Precestoval mnohé krajiny sveta a skúmal v nich najmä otázky medzináboženského dialógu a jeho vplyvu na medzinárodné vzťahy.

Pavol Demeš

Zaujímavé: Jarné výstavy vo výstavných priestoroch kina Fontána Piešťany

V Indonézii – ostrovnej krajine s približne 261 miliónmi obyvateľov – okrem iného sledoval vzácne zachovávanie náboženskej rovnováhy a harmónie. V krajine s moslimskou väčšinou a so šiestimi oficiálne uznanými náboženstvami si dokonca vytvorili ministerstvo náboženských záležitostí. „Verím, že táto kolekcia fotografií prispeje k lepšiemu pochopeniu tohto fascinujúceho aspektu indonézskeho života, ale aj k racionálnej diskusii o náboženstve a jeho úlohe v našich moderných spoločnostiach“, skonštatoval Pavol Demeš.

Vstup na výstavy v Piešťanoch je voľný a bezbariérový.