Noc v Trebišovskom múzeu čaká aj na objavovanie zaujímavých súvislostí v programe Imaginácie

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Kaštieľ v Trebišove

Noc v Trebišovskom múzeu organizuje Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove ako kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja. Pre svojich návštevníkov pripravilo v kontexte celoštátneho podujatia Noc múzeí a galérií zaujímavú a neopakovateľnú prehliadku expozícií s odborným výkladom. 

Viac o pripravovaných prekvapeniach povedala riaditeľka Trebišovského múzea PhDr. Beáta Kereštanová: „Každoročne sa pri príležitosti Noci múzeí a galérií otvárajú tieto inštitúcie po celom Slovensku v netradičnom čase. V tomto roku sa Noc múzeí a galérií organizuje v sobotu 13. mája. Múzeum v Trebišove však pozýva návštevníkov na toto podujatie o deň skôr, teda v piatok v podvečerných hodinách. Rozhodli sme sa zorganizovať „vlastnú“ Noc v trebišovskom múzeu, aby sme dali príležitosť milovníkom histórie či umenia navštíviť aj iné múzeá a galérie, ktoré toto podujatie organizujú v sobotu“. 

Výlet do sveta fantázie

Vďaka spolupráci Košického samosprávneho kraja, Staromestského Divadla Petra Raševa v Košiciach a Mesta Trebišov je pre návštevníkov pripravený unikátny sprievodný program pod názvom Imaginácie, ktorý sa začne v piatok o 17.30 hod. pred kaštieľom. Nautilus („obrovská ponorka na kolesách“) vtiahne divákov do sveta fantázie pomocou vizuálnej show, hudby, tanca, spevu v podaní speváčky Eniesy, žonglérskeho dua z cirkusu Mavakanza a choduliarov. Ponorku Nautilus zhotovil umelecký kováč Radoslav Eperješi. Táto show je zároveň malou ukážkou podujatia Imaginácie – Kúzelný majáles, ktoré sa uskutoční 26. a 27. mája v Košiciach.   

Neprehliadnite:

KOCR Košice, urbex
Objavovanie dávno poznaného so zmenenou tvárou.
Impulz na túlačky po Košickom kraji: Urbex na ex

Exponáty s patinou minulosti

Pre návštevníkov Noci v trebišovskom múzeu máme ďalej o 18.00 hod. pripravenú komentovanú prehliadku výstavy ANDRÁSSY 200. Dozvedia sa o živote grófa Andrássyho, o jeho politickej kariére, ale hlavne, akým bol človekom, synom, manželom, otcom a priateľom. Na výstave uvidíte originál denníka grófa Andrássyho, ktorý si písal v troch jazykoch, jurácku šabľu, repliku svätoštefanskej koruny, ktorou gróf korunoval cisára Františka Jozefa I. a cisárovnú Sissi za uhorského kráľa a kráľovnú, repliku korunovačných šiat cisárovnej Sissi, trónne kreslo zhotovené pre cisára Františka Jozefa I., portréty a ďalšie predmety.

V kraji Tokajského vína

Po prehliadke si môžete vychutnať pohárik lahodného tokajského vína a pre tých, ktorí tento zlatistý mok vynechajú, bude pripravený aj nealkoholický punč. Pre najmenších, ktorí prídu s rodičmi, máme pripravené tvorivé dielne, kde sa dozvedia o živote šľachticov v trebišovskom kaštieli a môžu ochutnať detský punč. Milovníci histórie, ktorí nás navštívia, budú mať jedinečnú príležitosť osobne sa stretnúť aj grófom Andrássym, ktorý v ten večer bude hostiť samotnú cisárovnú Sissi, ktorá bude oblečená v korunovačných šatách. Nenechajte si preto ujsť príležitosť porozprávať sa či odfotografovať sa s nimi.

Noc v Trebišovskom múzeu

Noc v Trebišovskom múzeu sa skutoční v piatok 12. mája od 17.30 hod. do 22.00 hod. Vstup je každú celú hodinu!

Vstupné: 6 € dospelý/dôchodca/ZŤP, 3 € deti od 6 rokov

Text: Mgr. Nikola Radová, Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
Medzititulky: redakcia

Viac na: www.muzeumtv.sk