Novinka: prírodná podpora imunity domácich zvierat – Beta glucan sirup

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Prírodná podpora imunity domácich zvierat

Dnes už takmer nenájdeme domácnosť, v ktorej by nežilo aj nejaké spoločenské zviera. Takéto spolužitie je dôkazom ako udržiavať a zachovávať prirodzený kontakt s prírodou. Žiaľ, aj domáci miláčikovia čím ďalej tým viac trpia na rôzne zdravotné problémy, o ktorých sme pred 20 – 30 rokmi ani nechyrovali. Zdá sa, že jednou z možností ako ich ochrániť pred zdravotnými problémami, je posilňovanie imunity, t.j. obranyschopnosti zvieracieho organizmu.

Beta Glucan Fľaše

Výborným tipom je Beta glucan sirup pre zvieratá od spoločnosti Natures, ktorý je prírodným imunostimulátorom. Výživový doplnok vhodný pre rôzne druhy domácich i hospodárskych zvierat obsahuje významné množstvo mikronizovaného beta glucanu z hlivy ustricovej, ktorá má významný vplyv na funkčnosť imunitného systému zvieraťa. No a dobrá imunita sa potom prejaví na jeho lepšej obrane pred vírusmi, parazitmi, baktériami a plesňovými ochoreniami. Rozhodli sme sa výživový doplnok otestovať. O svoje skúsenosti sa podelili majiteľky mačky Sáry, vlčiaka Ronyho a koňa Gandalfa. Prípravok dva mesiace podávali svojím miláčikom a potom nám o tom napísali.

Mačka Sára sa opäť teší dobrému zdraviu

V súčasnosti poskytujeme domov šiestim mačkám – mačke Sáre a aj jej piatim adoptívnym deťom, z ktorých tri boli mačacie siroty od ďalšej našej mačičky a dve mačky si nás vybrali samy. Kocúr Miky sa svojvoľne odsťahoval od svojich majiteľov ku nám a vtedy maličkú bielu mačičku Miláčika našiel v jedno studené ráno môj manžel v motore auta. Adoptívna mama Sára, ktorá má dnes už 17 rokov, sa teda stará o Monu, Minu, Romanku, Miláčika a Mikyho.

Prírodná podpora imunity domácich zvierat

Začiatkom jari nám však Sára začala robiť starosti. Stále len pospávala, chradla, prestalo jej chutiť jesť – opúšťali ju sily. Náš veterinár zistil, že Sáru okrem iného trápilo aj ochorenie dýchacích ciest. Nezaobišlo sa to bez antibiotík a okrem nich nám pán doktor odporučil, aby sme mačke podávali aj Beta glucan sirup pre zvieratá. Do potravy sme jej teda jedenkrát denne primiešali 2,5 ml sirupu. Spočiatku toho veľa nedokázala zjesť, ale postupne sa nám u nej predsa len podarilo prebudiť apetít. Potom sa začala rýchlo zotavovať. Každý deň bola aktívnejšia. Ale keďže starostlivá Sára naučila svoje adoptívne mačiatka, že sa kŕmia spolu a radi si navzájom ochutnávajú jedlo v miskách, neostalo nám iné, ako pridávať sirup s Beta glucanom všetkým mačkám.

Neprehliadnite: Chcete sa cítiť dobre a mať viac energie?

Výsledok nás príjemne prekvapil. Do dvoch mesiacov sa naša sedemnásťročná mačacia pacientka celkom zotavila, ochorenie dýchacích ciest rýchlo ustúpilo, znovu pekne pribrala, má krásnu a lesklú srsť, živý pohľad a dokonca sa jej vyliečil aj neustále sa opakujúci zápal oka a upravili sa aj problémy s trávením. Prvé letné dni si vychutnávala už v plnej sile, vyhrievala sa na slniečku, behala po záhrade, hrala sa s ďalšími našimi mačkami a šplhala sa po stromoch.

Nečakaným prínosom sirupu s Beta glucanom boli aj zdravé ďalšie naše mačky. Očividne si posilnili imunitu, lebo od Sáry neochoreli, ako to bývalo v minulosti. Naopak, sú vitálne, hravé a majú peknú srsť. Takže sme sa rozhodli, že naše mačky po období prvého dvojmesačného testovania prípravku budú pokračovať v užívaní sirupu, lebo vďaka nemu sú odolnejšie, zdravšie aj krajšie.

Janka, majiteľka mačacej rodinky

Vlčiak Ronny viditeľne omladol

Náš osemročný vlčiak Ronny, ktorého sme zobrali z útulku, má vcelku dobré podmienky na život. Býva v búde pri rodinnom dome, má zabezpečený výbeh i pravidelné vychádzky, na ktorých sa zvykne poriadne vybehať. Ale roky sa nedajú oklamať, jeho srsť začala strácať lesk a mával dni, keď sa mu nechcelo veľmi behať. Okrem toho náš Ronny si z času na čas „obstará“ nejaké jedlo, ktoré mu spôsobí tráviace ťažkosti, z ktorých sa zdĺhavo zotavuje, má hnačky a pár dní mu nechutí jesť. Podobne reaguje, aj keď prežije nejaký väčší stres, napríklad pri silnej búrke, pri veľkom hluku či vetre. Pri vybuchovaní petárd na Silvestra a vítaní Nového roku sa spolu s ním už bojíme celá rodina. Po takom zážitku niet nechutenstvu, hnačkám a nepokojnému správaniu konca kraja.

Prírodná podpora imunity domácich zvierat

Vďaka užívaniu sirupu Beta glucan pre domáce zvieratá, ktoré Ronny počas leta dostával vždy v rannom kŕmení (užíval 12 ml, lebo jeho hmotnosť dosahuje vyše 35 kg), nám viditeľne omladol: srsť má lesklejšiu, je opäť hravý, vitálny a na stresy, ktoré mu spôsobovali letné  búrky, reagoval miernejšie ako v minulosti. Aj vďaka tomuto prípravku na posilnenie imunity a vitality sme si uvedomili, aké dôležité je pre dobrú kondíciu a zdravie domáceho miláčika posilňovanie imunity.

Božena, majiteľka psa

Koník Gandalf si naďalej užíva život

Kým bol Gandalf mladý, robil ako ťažný kôň. Vitálny a pracovitý bol tak 15, možno i viac rokov. Neskôr ho u nového majiteľa čakal lepší, pohodlnejší život. Ako tzv. hobby koník bol využívaný na prechádzky, ľahké jazdenie, relax. Žiaľ, po smrti majiteľa, ktorého sme poznali, ostal sám. Ujali sme sa ho. Začal žiť s koňmi, ktoré sú ustajnené v blízkosti nášho domu. Hoci má už 32 rokov, čo znamená, že je už v konskom dôchodku, má veľmi dobrú povahu, takže sme si ho veľmi obľúbili. Trápilo nás, keď začal začiatkom jari chorľavieť. Mal opotrebované zuby, ťažko vstával, niekedy sa ani nepostavil a málo žral. Bez dostatočného pohybu sa zakrátko dostavili aj problémy s trávením. Už sme sa obávali najhoršieho. Zverolekár, ktorý Gandalfovi ošetroval zuby, nám už tiež veľkú nádej nedával. Vek sa nedá oklamať…

Prírodná podpora imunity domácich zvierat

V tom čase som sa dozvedela, že existuje Beta glucan sirup pre zvieratá na podporu obranyschopnosti a na zvýšenie vitality starších zvierat. Začala som mu každé ráno primiešavať sirup do ranného sústa, ktoré dostával v kašovitej forme. Našťastie, znášal to celkom dobre. Postupne sa začal pomaly zlepšovať a po približne dvoch mesiacoch sa náš pacient už dokázal opäť ľahko postaviť na nohy, zlepšila sa mu aj srsť a ustúpili problémy so zubami. Teším sa, že sa nášmu Gandalfovi opäť darí. Je vo výbehu s našimi kobylkami, má sa fajn a my sa tešíme spolu s ním.

Lucia, opatrovateľka Gandalfa

POZOR SÚŤAŽ na facebooku:

Napíšte nám do 25. novembra 2019, v ktorom meste  sídli slovenská spoločnosť Natures, ktorá vyrába Beta glucan sirup pre domáce a hospodárske zvieratá.

Spomedzi správnych odpovedí vyžrebujeme troch, ktorí dostanú od spoločnosti pol litrovú fľašu Beta glucan sirupu pre zviera.