Poznáte zákutia Bratislavy a jej mestských častí? Metropola skrýva množstvo pokladov aj v okrajových častiach

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
BTB Turistom vo vlastnom meste Devínska Nová Ves

Zákutia Bratislavy. Najnovším zámerom organizácie Bratislava Tourist Board (BTB) je pozvať na spoznávanie menej známych lokalít sériou videí o Bratislave v rámci projektu Turistom vo vlastnom meste. Tentoraz sa dozviete viac o turistických zaujímavostiach v jednotlivých sedemnástich mestských častiach nášho hlavného mesta. Viete, kde si môžete napríklad chytiť čeľusť mamuta, alebo kde sa nachádza ďalšie bratislavské UFO? Odpovede nájdete v spomínaných videopozvánkach, pri najbližšej prehliadke a pri putovaní za tajomstvami svojho hlavného mesta. 

Domáci turizmus podporujú v tomto, pre cestovanie náročnom období, aj iné svetové metropoly. Rovnako aj my pokračujeme v projekte Turistom vo vlastnom meste. Cieľom druhej série je podporiť atrakcie, služby a produkty cestovného ruchu aj mimo centra nášho hlavného mesta,“ uviedol Vladimír Grežo, predseda predstavenstva BTB. Nová séria videí Turistom vo vlastnom meste má motivovať (nielen) Bratislavčanov spoznať svoje mesto – a hlavne okrajové, menej známe, lokality metropoly. Vďaka videám zistíte napríklad, v ktorej mestskej časti sa nachádza skrytá lokalita v mestských lesoch s množstvom indiánskych totemov. Alebo viete, kde si môžete chytiť do rúk čeľusť mamuta a kde sa vyrojili ufóni a pristálo ďalšie bratislavské UFO? Vo videách nájdete množstvo tipov na trávenie voľného času a spoznávanie, kde sú menej známe a menej navštevované zákutia Bratislavy.

BTB Turistom vo vlastnom meste. Zákutia Bratislavy. Múzeum obchodu Podunajské Biskupice, kultúra, história, informácie o Slovensku, regióny, turistika, poznávanie

Unikátna expozícia Múzea obchodu v Podunajských Biskupiciach

Neprehliadnite:
Za umením do Galérie Danubiana: Michal Černušák CORPO-RATIO expozícia

Šťastná 7

Prehliadky mestských častí budú zverejnené približne každých 7 dní na stránke visitbratislava.com/mestske-casti a na sociálnych sieťach Facebook, Instagram a YouTube pod názvom VisitBratislava. Moderuje ich M. Kertészová moderátorka z istého komerčného rádia. Vytvorené sú spôsobom videoprehliadok tak, aby boli zaujímavé aj pre mladšie publikum.
17 mestských častí Bratislavy predstavuje 17 bodov nášho mesta – obrazov Európy, vďaka ich jedinečnému prírodnému i kultúrnemu dedičstvu. Diváci sa môžu dozvedieť zaujímavé fakty naprieč celou Bratislavou od Devínskej Novej Vsi cez Lamač, Vajnory až po Čunovo. Našim zámerom je ukázať krásu všetkých častí našej Bratislavy; nielen centra mesta,“ doplnil V. Grežo.

BTB Turistom vo vlastnom meste. Zákutia Bratislavy. Noc v korunách stromov. Aj takýto adrenalín ponúka hlavné mesto, informácie o Slovensku, regióny, kultúra, história, pamiatky, cestovanie, cyklo, atrakcie, enviro

Keď hotel nestačí…Noc v korunách stromov. Aj takýto adrenalín ponúka hlavné mesto

Nápadov a námetov je veľa. Pridáte sa?

V čase stále pretrvávajúcich obmedzení v cestovnom ruchu, spôsobených nízkym počtom zahraničných turistov, sa BTB rozhodla aj v tomto roku viac podporiť domáci a lokálny turizmus. Projekt Turistom vo vlastnom meste pomáha obnovovať miesta, ktoré turisti v Bratislave vyhľadávajú. BTB plánuje pokračovať v bezplatných peších a cyklistických prehliadkach, podpore produktov, atrakcii a podujatí pre Bratislavčanov. Rovnako sa pripravujú projekty na obnovu drobnej infraštruktúry v meste. V rámci projektu Turistom vo vlastnom meste sa už podarilo vybudovať viacero objektov. Napríklad niekoľko turistických altánkov, vyše 40 máp o mestských lesoch, cyklostojany, lavičky na Devínskej Kobyle, dizajnový drevený vinohradnícky mobiliár, informačné tabule a podarilo sa obnoviť napríklad aj niekdajšie ľadovne na Železnej studničke a pod.

BTB Turistom vo vlastnom meste. Zákutia Bratislavy, Vitajte v Rači, informácie o Slovensku, kultúra, história, pamiatky, enviro, cyklo, gastro, atrakcia

Vitajte v Rači, vitajte v bráne do Malých Karpát

Každý si určite vyberie…

Vďaka prvej sérii videí Turistom vo vlastnom meste vzniklo 15 unikátnych videí na rôznych miestach. Určite ste videli napríklad Prírodovedné múzeum, UFO, či Mirbachov palác. Každé z nich už sledovali tisíce ľudí. Bratislava má svoje čaro, má aj nepoznané a menej navštevované miesta. Zákutia Bratislavy a nové spoznávanie našej metropoly sa teda môže začať… Stretneme sa?

Úvodné foto: Originálny konský záprah v Devínskej Novej Vsi
Viac na: visitbratislava.com/mestske-casti