Chcete využiť zimný výpredaj termálnych pobytov s lyžovačkou? Rodinná dovolenka v Hoteli MÁJ na Liptove je výborný tip.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Hotel Sorea Maj

Obľúbený Termal hotel *** SOREA Máj nemá zatiaľ najlepšie podmienky na lyžovanie. Aj preto mnohí radi privítajú aktuálny výpredaj zimných termálnych pobytov. To však neznamená, že sa nedá výborne relaxovať a dovolenkovať v samotnej okolitej prírode. Liptovská krajina poskytuje aj v zimnom čase veľa možností na zaujímavé turistické i cyklistické trasy. Ľahko ich zvládnu aj menej zdatní a deti. Samozrejmosťou ponuky je hotelové wellness centrum s termálnou vodou, saunou, klasickými masážami, morským kúpeľom a jumping centrum.

Hotel Sorea Maj

Hotel Máj je situovaný v prekrásnej scenérii Národného parku Nízke Tatry pri vstupe do Jánskej doliny. Dolina patrí k tým najkrajším nízkotatranským. Leží na konci obce Liptovský Ján a je jednou z najatraktívnejších lokalít rázovitého Liptova. Práve vďaka bohatému výskytu termálnych a minerálnych prameňov je Liptovský Ján obľúbeným miestom pre kúpeľné a rekreačné pobyty. Hotel poskytuje štandardné hotelové ubytovanie v jednolôžkových a dvojlôžkových izbách a apartmánoch.  

Hotel Sorea Maj

Stravovacie služby zabezpečuje hotelová reštaurácia; ponúka široký výber medzinárodných jedál i miestnych špecialít. Pre aktívne využitie voľného času môžu hostia využívať služby športovo-relaxačného centra. K dispozícii majú krytý bazén s termálnou vodou, saunu, klasické masáže, morský kúpeľ a jumping centrum.

Neprehliadnite: Za novými zážitkami pozývame na bájne Sitno

S kartou LIPTOV REGION CARD si môžu návštevníci uplatniť ešte ďalšie zľavy. Naplánujte si napríklad vstup do Stanišovskej jaskyne (Neto­pierkovo) v Jánskej doline do Mincovníčkova a Medvedej štôlne. Samostatnou pozvánkou do múzea miniatúr slovenských kultúrnych pamiatok – MINISLOVENSKO sa zavďačíte najmä deťom. Samozrejmou súčasťou hotelového servisu je zapožičanie športových potrieb, bicyklov.

Turistické trasy Jánskou dolinou

Hotel Máj

Hotel Máj

Začiatok modrej značky

Začiatok modrej značky

Stanišovská jaskyňa

Stanišovská jaskyňa

Stanišovská jaskyňa

Stanišovská jaskyňa

Pprístupový chodník k Stanišovskej jaskyni

Prístupový chodník k Stanišovskej jaskyni

Vchod do Stanišovskej jaskyne

Vchod do Stanišovskej jaskyne

V Stanišovskej jaskyni

V Stanišovskej jaskyni

Špeciálny zimný pobyt za zvýhodnené ceny sa dá využiť na naozaj kvalitnú a potrebnú regeneráciu síl. Aj bez snehu a lyžovania si dovolenkujúce rodiny môžu dopriať pestrý a aktívny oddych. Ľahšie prechádzky v prírode sa zavďačia naozaj všetkým. Napríklad z Hotela Máj je výborná prechádzka k termálnemu prameňu Kaďa. Ulicami Starojánska, Kúpeľná a Pod stráňou a po poľnej ceste sa dostanete k malej vodnej elektrárni s plavebným kanálom na Váhu a k medokýšu s chutnou jemne perlivou minerálnou vodou.

Visutý lanový most cez Váh

Visutý lanový most cez Váh

Sútok riek Belá a Váh

Sútok riek Belá a Váh

Cesta k Váhu trvá asi 2 hodiny. Rovnako 2 hodiny treba počítať aj na spiatočnú cestu do hotela. Trasa sa dá pre väčšie deti predĺžiť pokračovaním od medokýša po lesnej ceste až k lanovému mostu cez Váh. Po ňom vedie cykloturistická trasa na Borovú sihoť. Po hrádzi sa dá dostať až do Liptovského Hrádku. Z hrádze možno pozorovať sútok riek Belá a Váh. Na takéto predĺženie vychádzky musíme počítať aspoň hodinku-dve navyše.

Hotel Ďumbier

Hotel Ďumbier

Ďalším tipom je vychádzka inou cestou od hotela Máj k hotelu Ďumbier. Môžeme pokračovať po modrej turistickej značke Jánskou dolinou až po ústie Stanišovskej doliny. Prechádzame pri hoteli Ďumbier okolo stánkov so suvenírmi a syrovými výrobkami zo Zázrivej. O niečo ďalej sa môžeme zastaviť v parku miniatúr slovenských kultúrnych pamiatok. Ak potom pokračujeme ďalej, prídeme v ústi Stanišovskej doliny k Stanišovskej jaskyni.  

Jánska dolina

Jánska dolina

Horáreň Pred Bystrou

Horáreň Pred Bystrou

Táto menej známa jaskyňa je verejnosti prístupná po celý rok. Keďže nemá osvetlenie, každý návštevník dostane pred jej vstupom lampu. Pre deti je to naozaj dobrodružný zážitok. Ak by sa turistom táto trasa zdala príliš krátka, dá sa predĺžiť. Od jaskyne sa dostanete ďalej po modrej značke Jánskou dolinou až k bývalej horárni pred Bystrou. Cesta k jaskyni a späť trvá asi 2 hodiny.

Foto: Marián Strihovský a archív Sorea
www.sorea.sk