Sign in / Join

Letné doplnky by nemali vydržať len jednu sezónu. Stavte na vyššiu cenu, kvalitou sa vám odvďačia

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Letné doplnky

Letné doplnky majú zelenú od jari do jesene, keď nám spoločnosť robí prevažne slnko. Vonku je dostatok svetla, všetci máme viac dobrej energie, lepšiu náladu a na svet sa pozeráme pozitívnejšie. Možno to je dôvod, prečo sa usilujeme svojim letným outfitom dodať šmrnc a povýšiť ich skvelými modernými doplnkami.

Cena ako prvotný indikátor kvality

Ľudia pri výbere a samotnej kúpe módnych doplnkov robia jednu zásadnú chybu – pozerajú iba na cenu a hľadajú tú najnižšiu možnú. Takto si však zrejme neuvedomujú, že nízka cena mnohokrát indikuje zároveň aj príliš nízku kvalitu, a teda aj životnosť daných doplnkov. Znamená to, že vybrané kúsky napríklad bižutérie vydržia len krátko a vy sa s nimi budete musieť po jednej sezóne pravdepodobne rozlúčiť. Lepšie je staviť na kvalitu a spoľahnúť sa, že daný doplnok vám bude slúžiť niekoľko dlhých rokov. Zamerajte sa na materiál, kvalitu spracovania, nároky na starostlivosť o daný produkt a ďalšie indikátory dlhej životnosti.

Meškanie nie je v móde

Aj pri náramkových hodinkách, ktoré nosíte na ruke dennodenne od nich vyžadujeme odolnosť a presnosť, aby nemali po krátkom čase javili známky používania. A v prvom rade – musia ukazovať správny čas (s minimálnou povolenou odchýlkou) za každých okolností. Pracovné dni a spoločenské udalosti pokryjete elegantnými Citizen hodinkami, vďaka ktorým už nikdy neprídete na dôležité stretnutie alebo posedenie neskoro. Meškanie už dávno vyšlo z módy. Klasické hodinky na zápästí budú okrem praktickej funkcie zaručene plniť aj svoju módnu rolu. Značka Citizen pochádza z ázijského Japonska a jej história siaha do roku 1924.

Neprehliadnite:

béžové topánkyBéžové topánky. Ktorá dáma ich vo svojom repertoári nemá? Čo robiť, aby boli čisté čo najdlhšie?

Ak si potrpíte na vysoký štandard pri náramkových hodinkách, potom sú Seiko hodinky horúcim adeptom na vašu ruku. Aj v tomto prípade ide o japonskú značku overenej kvality, ktorá je na trhu už od roku 1881. Dámy aj páni si v množstve rôznych modelov Seiko vyberú ten pravý pre seba.

Ďalšie doplnky pre dámy

Náramkové hodinky sú obľúbeným pánskym módnym doplnkom, avšak len jedným u mnohých dám. Ženy sú v lete odvážnejšie a častejšie striedajú rôzne náušnice, prstene či retiazky. Pri bižutérii sa veľmi rýchlo stretnete so zazelenaním či ošúchaním povrchov doplnkov. To sa vám nestane, ak zvolíte doplnky z chirurgickej ocele, zlata, striebra či iných kovov. Populárna je v súčasnosti napríklad aj kombinácia zlata a medi, ktorú poznáme pod označením ružové zlato. Samozrejme, aj o drahé kovy sa musíte patrične starať a čistiť ich. No znečistenie je len malou kozmetickou chybičkou, ktorej sa rýchlo zbavíte. Naopak, pri bižutérii je poškodenie nenávratné.

Kabelky, tašky, kufre, …

K ženám nepochybne patria aj kabelky. Veľké, malé, na plece, crossbody, do ruky, … Máte z každej aspoň po jednom modeli? Tašky rôznych veľkostí dokážu (na neustále počudovanie mužov) uniesť množstvo “nevyhnutných potrieb” pre ženy, no rovnako tak musia ladiť aj k aktuálnemu outfitu. To je dôvod, prečo má žena vo svojom repertoári viacero kabeliek. Ak vám nejaký štýl chýba, tak neváhajte a doplňte svoju zbierku, pretože ju zaručene využijete naplno. Kvalitný značkový model vám navyše bude slúžiť niekoľko sezón.

Letné doplnky

Náš tip: Neváhajte vsadiť aj na výraznejšie farby – v roku 2022 sú hitom žiarivé žlté, purpurové, živé fialové a zelené kabelky.

Leto a teplé mesiace sú vždy spojené s dovolenkami a únikmi od bežných a zabehaných koľají do vytúžených horúcich letovísk. Na cesty však  potrebujete početnejšiu batožinu a kufre, ktoré sú na cestách ďalším módnym doplnkom. A tie musia byť v prvom rade praktické, pevné a odolné, aby prežili cesty lietadlom a často aj nie vždy jemné zaobchádzanie s našou batožinou od personálu na letiskách. Kufor predsa chráni vaše cennosti, tak si dajte záležať na jeho výbere a zvoľte kvalitný model, na ktorý sa budete môcť spoľahnúť.

Kvalita pre ženy i mužov

Doplnky sú dôležité pre ženy a aj pre mužov. Ako už bolo spomenuté, treba si často uvedomiť ich nízku cenu. Treba sa  sa riaďte pravidlom, pri ktorom dávate kvalitu do popredia. Takéto jednanie sa vám osvedčí a vy nebudete musieť každých pár mesiacov riešiť kúpu nového doplnku, o ktorý ste znova prišli.

Foto: sveticluka / Shutterstock.com, Inspiration GP / Shuttesrstock.com


Aktivujte si

Prihlásením k odberu noviniek súhlasíte so zasielaním marketingových e-mailov a potvrdzujete súhlas so zásadami ochrany osobných údajov.