Rozhľadne na Slovensku. Kde nájdeme tie najatraktívnejšie a kam až naše oko dovidí?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Neseďte doma a navštívte rozhľadne na Slovensku, Vyhliadkova veza Devinska Kobyla

Rozhľadne na Slovensku! Naša krajina nekonečných možností v cestovnom ruchu má množstvo atraktívnych miest, ktoré ponúkajú úžasné výhľady na okolitú prírodu. Tie znásobujú aj umne v prírodnej scenérii zakomponované rozhľadne. Tu je niekoľko tipov rozhľadní, kde ich nájdeme a aké famózne výhľady na slovenskú krajinu ponúkajú. Náš výlet sa začína…

Jediný na svete: výhľad do troch krajín…

Lokalita: západná časť Bratislavy (úvodný obr.)
Výhľad: na vrchu Devínskej Kobyly je výnimočný už aj tým, že ponúka široký pohľad na rozhraní 3 krajín. Na vrchol Devínskej Kobyly sa dá dostať z viacerých strán. 

Rozhľadňa na Krahulskom vrchu

Lokalita: Kremnické vrchy, blízko Krahúľ
Výhľad: Vidieť možno Kremnicu, Kremnické vrchy, časť Veľkej Fatry a za dobrého počasia aj Vysoké Tatry. Táto rozhľadňa je obľúbená vďaka svojej dostupnosti a krásnym výhľadom na okolitú krajinu.

Rozhľadňa Veľká Homoľa

Lokalita: Malé Karpaty, blízko Modry
Výhľad: Panoramatický výhľad na Malé Karpaty, vidieť možno aj Bratislavu a Rakúsko. Rozhľadňa je vysoká 20 metrov a ponúka nádherný pohľad na okolité lesy a vinohrady.

Rozhľadne na Slovensku

Rozhľadňa Terchovské srdce

Lokalita: Malá Fatra, neďaleko Terchovej
Výhľad: Panoramatický výhľad na Malú Fatru, Vrátna dolina a Terchová. Rozhľadňa je pomenovaná podľa srdcového tvaru, ktorý je vidieť zhora a dodáva okolitej krajine naozaj neopakovateľné čaro.

Neprehliadnite: 

 

Malé Karpaty, KST

Malé Karpaty odkryli prekvapivé zákutia,
alebo dva dni nenáročného putovania za zdravím a romantikou.
 


Rozhľadňa na Srdiečku

Lokalita: Nízke Tatry, v dosahu Chopku
Výhľad: Ponúka pohľad na Nízke Tatry, vrch Chopok a v prípade dobrého počasia aj Vysoké Tatry. Táto rozhľadňa je skvelá pre tých, ktorí majú radi vysokohorskú turistiku.

Rozhľadňa na Dubni

Lokalita: Javorníky, neďaleko Žiliny
Výhľad: Ponúka pohľad na mesto Žilina, Malú Fatru a časť Beskýd. Táto, dá sa povedať žilinská rozhľadňa, je ideálna pre turistov, ktorí chcú spojiť výlet s návštevou župného mesta.

Rozhľadne na Slovensku, Dubeň


Rozhľadňa Háj-Nicovô

Lokalita: Liptovský Mikuláš
Výhľad: Ponúka výhľad na Liptovský Mikuláš, Liptovskú Maru, Západné Tatry a Nízke Tatry. Táto rozhľadňa je obľúbená medzi miestnymi obyvateľmi aj turistami pre jej pomerne jednoduchú prístupnosť a krásny výhľad.

Rozhľadňa na Zbojníckom dvore

Lokalita: Slovenský raj, blízko Spišskej Novej Vsi
Výhľad: Ponúka pohľad na Slovenský raj, Pieniny a Spišskú Novú Ves. Táto rozhľadňa je zaujímavá aj svojím historickým kontextom a prepojením s miestnymi legendami.

Rozhľadne na Slovensku, Zbojská


Každý z týchto vybraných tipov rozhľadní ponúka jedinečný pohľad na krásnu slovenskú prírodu a je skvelým cieľom pre turistov a milovníkov prírody. V lete zvlášť…(RE)

Foto. pixabay, Imrich Kopec a archív redakcie