Rusínsky folklórny festival vo Vihorlatskom múzeu v Humennom


5171   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Rusínsky folklórny festival v Humennom, Chemlon

Vihorlatské múzeum v Humennom v spolupráci s partnermi pozýva milovníkov folklóru, podporovateľov a nositeľov folklórnych tradícií v dňoch 6. − 8. septembra 2019. Na trojdňový program 5. ročníka Rusínskeho folklórneho festivalu so sprievodným programom. Podujatie (Rusínsky folklórny festival) je súčasťou múzejných podporných akcií venovaných dňom európskeho kultúrneho dedičstva, prebiehajúcich na Slovensku počas septembra, ktoré sa v tomto roku nesú v znamení umenia a zážitku.

Rusínsky folklórny festival v Humennom, Chemlon

Hlavný hudobný festivalový program prebieha dňa 8. septembra 2019 v prírodnom areáli expozície ľudovej architektúry a bývania − skanzene Vihorlatského múzea v Humennom v čase od 15.30 do 18. hodiny.

Neprehliadnite: Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2019 na Slovensku

Súčasťou festivalového programu sú sprievodné podujatia pre širokú verejnosť zamerané na uchovávanie, prezentovanie a podporu rozvoja regionálnych kultúrnych tradícií. Taktiež na spoluprácu pri spoznávaní európskeho kultúrneho dedičstva. Počas prvého festivalového dňa sa 6. septembra o 17. hodine v priestoroch súkromnej umeleckej školy v Humennom uskutoční vernisáž výstavy fotografií z bohatej činnosti folklórnych kolektívov z regiónu. Program pokračuje spoločným rusínsko-česko-slovenským folklórnym večerom.

Rusínsky folklórny festival v Humennom, Chemlon

V sobotu 7. 9. pokračuje festivalový program spoločným výstupom hudobníkov a spevákov zo Slovenska a Čiech. Na hraničné trojvršie slovensko-poľsko-ukrajinskej hranice na vrch Kremenec nad obcou Ulič a medzinárodným koncertom na Kremenci.

Vrch Kremenec

Bohatý nedeľný (8. 9.) program festivalu začne o 10. hodine slávnostnou svätou liturgiou v pravoslávnom chráme sv. Cyrila a Metoda v Humennom a bude pokračovať vystúpením 7 speváckych skupín a 15 sólistov z okresov Humenné, Snina a Medzilaborce. Hosťom podujatia bude spevácky zbor TapTýda z Loučnej nad Desnou z Českej republiky.

Rusínsky folklórny festival v Humennom, Chemlon

Projekt partnersky podporili Rusínska obroda na Slovensku, Matica slovenská, obec Ulič a Folklórny súbor Chemlon Humenné. Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín a mesta Humenné.

Logo DEKD 2019

 

 

 

Zdroj foto: www.fschemlon.sk

Jana Fedičová
www.muzeumhumenne.sk