Spišská Nová Ves a Medzinárodný deň turistických sprievodcov


5454   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Spišská Nová Ves a Medzinárodný deň turistických sprievodcov

Mesto Spišská Nová Ves pri príležitosti Medzinárodného dňa turistických sprievodcov pripravilo pre svojich priaznivcov niekoľko zaujímavých akcií, z ktorých sme pár vybrali:

Turistické informačné centrum Spišská Nová Ves
pozýva záujemcov spoznať históriu mesta pri výstupe na vežu Rímskokatolíckeho farského kostola Nanebovzatia Panny Márie a vychutnať si jedinečný výhľad na široké okolie. Komentovaný výstup na vežu sa bude konať 21. februára 2019 o 11., 13. a 15. hodine. Účasť na výstupe je síce zdarma, ale kvôli naplánovaniu výstupov treba záujem nahlásiť v TIC a vyzdvihnúť si vstupenky, www.spisskanovaves.eu/tic.

Spišská Nová Ves a Medzinárodný deň turistických sprievodcov, Výstup na vežu

Slovenské technické múzeum Košice – pobočka Spišská Nová Ves
pozýva milovníkov prírody pripravilo vo februári pre milovníkov prírody výstavy: Tatry boli pri tom, Kežmarská chata – Nádej umiera posledná, Chodníkmi Alfréda Grosza. Publikácie Ota Rozložníka sú spojené s autogramiádou a besedou. Bude sa konať 14. februára v Multicentre na Nábreží Hornádu 14 v Spišskej Novej Vsi, www.stm-ke.sk.

Spišská Nová Ves a Medzinárodný deň turistických sprievodcov, Slovenské technické múzeum na Spiši

Správa Národného parku Slovenský raj
pozýva na 21. 2. 2019 v čase od 9. do 16. hodiny záujemcov na Deň otvorených dverí v Stredisku environmentálnej výchovy Prvosienka spojený s premietaním filmov: Slovenský raj, Mokrade – Ramsarské lokality na Slovensku, Medveď obdivovaný aj zatracovaný, Dobročský prales – Chrám prírody, Prežije kamzík? www.npslovenskyraj.sopsr.sk.

Spišská Nová Ves a Medzinárodný deň turistických sprievodcov, Slovenský Raj

Galéria umelcov Spiša
pozýva 22. 2. 2019 od 16. do 19. hod. priateľov umenia na kreatívny workshop – Retro zrkadlo. S lektorkou Jitkou Novákovou si účastníci stretnutia vyskúšajú tvorba antického štruktúrovaného efektu patinovaním na drevenom rámčeku so sklom, z ktorého sa vytvorí netradičné zrkadlo v retro štýle. Na tvorivé dielne je potrebné objednať sa deň vopred. www.gus.sk.

Spišská Nová Ves a Medzinárodný deň turistických sprievodcov, Galéria umelcov Spiša

Pozri te si: Svetový deň sprievodcov v Trnave

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi
Milovníci histórie sa môžu 21. 2. 2019 zúčastniť spolu so sprievodcom tematickej prechádzky mestom so zameraním na podobu stredovekej Spišskej Novej Vsi. Zraz účastníkov je o 17. hodine pred Provinčným domom a o 18. hodine sa bude konať večerná prehliadka Provinčného domu – sídla Múzea Spiša so zameraním na históriu Spiša a Provincie XVI spišských miest, www.muzeumspisa.com.

Spišská Nová Ves a Medzinárodný deň turistických sprievodcov, Múzeum Spiša