Spoznávame Slovensko na kvalitnom elektrobicykli. Pohodlne, ekologicky a hlavne zdravo!


1744   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
elektrobicykli

Prvá jazda na elektrobicykli je ako získanie niečoho výnimočného, priam superschopnosti. A keď raz elektrobicykel vyskúšate, na inom bicykli už nebudete chcieť jazdiť. Nielen, že do cieľa prídete menej unavený, ale môžete si užiť kilometre jazdy naviac alebo vyšliapať na kopec, na ktorý by ste to už kondične na klasickom bicykli možno “nedali”. Zvažujete kúpu elektrobicykla? Vieme, na čo sa pri jeho výbere zamerať.

Ešte váhate?

Ak ste sa ešte nerozhodli, tu je niekoľko ďalších dôvodov, prečo je kúpa elektrobicykla dobrá investícia:

  • sami si regulujete, do akej miery a kedy vám elektrobicykel pomôže pri jazde svojim pohonom,
  • kvalitné a silné elektrobicykle sú ideálne na dochádzanie do práce, keďže zvládnu aj dlhšie trasy,
  • ide oprepravu šetrnú k životnému prostrediu v porovnaní s automobilmi a motocyklami.

Z akých elektrobicyklov si môžete vybrať?

Mestské bicykle – sú prispôsobené mestskej premávke, preto majú konštrukciu s nižším nástupom, čo zabezpečí jednoduché nasadanie a zosadanie.
Horské bicykle – vďaka vysokému výkonu a batérii a motoru umiestnenému v strede konštrukcie, sú ako stvorené na jazdu v horskom teréne.
Trekingové a crossové bicykle – ide o kombináciu mestského a horského bicykla a môžete s nimi podnikať aj dlhšie cyklotúry a rodinné výlety.

e-bike,Jesenná cyklistika – aké oblečenie by vám nemalo chýbať

Na čo sa zamerať pri kúpe elektrobicykla?

Výkon motora

Vyhláška stanovuje maximálny výkon na používanie v prevádzke na pozemných komunikáciách 250 W a elektrobicykle s týmto výkonom patria teda k najpredávanejším. Najlepšie elektrobicykle majú však pohon aj 500 až 600 W. Riadiaca jednotka však výkon znižuje na predpísaných 250 W, čím sa však vytvára rezerva a elektrobicykel tak má dlhšiu životnosť.

Umiestnenie motora na elektrobicykli

Nie vždy je umiestnenie motora v strede elektrobicykla nevyhnutnosť. Pri horských bicykloch je to potrebné na vyváženie, no aj pri kvalitných a silných elektrobicykloch do mesta môže byť motor umiestnený v strede zadného kolesa. Rolu pri výbere tu hrá skôr pocit samotného jazdca.

Neprehliadnite:

elektrobicykli
Najkrajšie e-bike výlety v Európe. Toto môžete zažiť v jesennom kolorite napríklad v Rakúsku…

Veľkosť rámu je dôležitá

Rám elektrobicykla vyberáme podľa výšky. Ak plánujete kúpu mestského elektrobicykla, nižší rám bude vhodnejší na jednoduchšie nasadanie. Naopak do terénu vyberajte vyšší rám a získate tak lepšiu stabilitu.

Nosnosť bicykla

Tá je pri elektrobicykloch pomerne vysoká. Pohybuje sa od 110 do 150 kilogramov, čo umožňuje pohodlnú jazdu aj ľuďom s pár kilami navyše. Najmä ak plánujete časté cyklotúry aj s batožinou vyberajte tie s vyššou nosnosťou. (F)

Zdroj obrázka: frrrantastico / Shutterstock.com