TATRY ICE MASTER 2024 – ľadoví sochári z celého sveta tvoria ľadový svet fantázie vo Vysokých Tatrách!

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Tatry ICE Master

TATRY ICE MASTER 2024 je unikátne podujatie, ktoré hostí známe stredisko Hrebienok vo Vysokých Tatrách v dňoch 27. a 28. januára. Jubilejný 10. ročník medzinárodných majstrovstiev vo vyrezávaní ľadových sôch TATRY ICE MASTER 2024 privíta ľadových sochárov z 10 krajín sveta.


Ako v rozprávke ľadového kráľovstva

Aj tohtoročnú tatranskú zimnú sezónu charakterizuje jedinečná slovenská ľadová atrakcia. Šikovní sochári a umelci budú opäť pracovať s ľadom. 50 ton ľadu spracujú ich do dvoch tém: Podmorský svetLáska, mier a porozumenie. Ľadové sochy, ktoré počas dňa umelci vytvoria, budú od zotmenia nasvietené. Umocní sa tak dizajn a krása jednotlivých sôch a skulptúr. Jednu časť sôch budú ľadoví rezbári vytvárať popri budove lanovky a druhá bude umiestnená v druhej kupole vedľa Tatranského ľadového Dómu. Jedinečný ľadový dóm už tradične patrí k symbolom zimy na Hrebienku v Starom Smokovci v Tatrách.

Neprehliadnite:

Veľký Rozsutec – kráľ Malej Fatry.
Zimné zážitky z túry sa len tak ľahko neroztopia ako sneh… 

Sochy umiestnené v kupole Galérie ľadových majstrov budú vystavené na obdiv až do skončenia zimnej sezóny, resp. do konca apríla 2023. Druhá časť sôch bude ponechaná na otvorenom priestranstve, kým sa neroztopia. Do hlasovania o najlepší tím z 10 krajín sveta sa môžu zapojiť aj návštevníci Tatier. V každej prevádzke resp. v pokladni dostanete k nákupu hlasovací lístok, ktorý môžete vyplnený vložiť do hlasovacej urny, umiestnenej na pódiu na Hrebienku. Vyplnený hlasovací lístok bude vstupenkou do žrebovania o pekné a hodnotné ceny.

Tatra ICE Master


Z tohto jedinečného podujatia profitujú aj okolité obce a mestá ako Kežmarok, Levoča či oblasti ako Bachledova dolina či Ždiar. Festival TATRY ICE MASTER prináša početným návštevníkom tradične aj bohatý sprievodný program. Predstavia sa napríklad Pavol Hammel a Katarína Koščová. Chýbať nebude ohňovo-ľadová šou, tanečná šou, rôzne hry a súťaže. 

Text: TMR
Foto: Marek Hajkovský