Turistický vláčik jazdí ako Dráčik. Bardejovské Kúpele a mesto Bardejov spája ďalšia atrakcia


4234   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
OOCR ŠARIŠ Bardejov Vláčik Dráčik

Príťažlivosť severovýchodu Slovenska zvýšila ďalšia atrakcia. Je ňou turistický vláčik, premávajúci na okružnej trase Bardejov – Bardejovské Kúpele. Do konca leta premáva každý deň, jedna jazda trvá približne hodinu a denne absolvuje sedem jázd. Lístky sú celodenné, vystúpiť a nastúpiť môžete na ľubovoľnej zastávke. Zastávok je 9, trasa začína na Radničnom námestí pri soche Kata v Bardejove. V Bardejovských Kúpeľoch stojí aj pri letnom kúpalisku, skanzene a pod kolonádou.

Všetky hlavné atrakcie teraz spája na jednej trase náš turistický Dráčik. Z prvých skúsenotí od začiatku jeho prevádzky vidíme, že ho využívajú predovšetkým starší ľudia. Návštevníci a klienti kúpeľov a rodiny s deťmi si tak môžu pohodlne pozrieť a navštíviť dôležité miesta a atraktívne lokality na jeho trase. Koncepcia okružných jázd umožňuje urobiť si prestávku tam, kde si chcete podrobnejšie pozrieť dôležité miesta, alebo sa najesť či okúpať,“ konštatuje Radomír Jančošek, riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov.

OOCR Šariš Bardejov Vláčik Dráčik

Príroda a história – zážitkov na rozdávanie…

Región Bardejova, Bardejovských Kúpeľov a okolie majú všetky atribúty komplexnej turistickej destinácie od prírodných, cez historické až po kultúrne. Sú tu vysoké hory s vrcholmi v nadmorskej výške cez 1000 m, rozhľadne, kúpaliská, wellness, reštaurácie, hotely, múzeá, skanzeny, drevené kostolíky, hrady, vojnové atrakcie, cyklistické a turistické značené a udržiavané trasy, liečivé singletracky, svetoznáme Bardejovské Kúpele, kde bola aj cisárovna Sisi a mesto Bardejov (v Zozname UNESCO), kde sa po celé roky konal aj najstarší jarmok na Slovensku. K atraktivite destinácie výrazne prispieva aj novinka tejto letnej sezóny – turistický vláčik, jazdiaci ako Dráčik; a prene poda cetovného poriadku:

Vláčik Dráčik Bardejov cestovný poriadok

Neprehliadnite:
Cesta vojnových hrdinov a vojenská história vás zavedie na Duklu, do Svidníka a okolia.
Záujem o minulosť rastie

Voda v lete láka najviac

V tohtoročných horúčavách suverénne vedie voda. Stálicami v tejto ponuke a významným lákadlom cestovného ruchu sú liečivé minerálne pramene s kúpeľnou turistikou a wellness v Bardejovských Kúpeľoch, tamojšie letné kúpalisko, ale aj letné kúpalisko na mestskom štadióne v Bardejove a letné kúpalisko Makovica v Nižnej Polianke. Z Bardejova je to len 50 km na navštevovanú vodnú nádrž Domaša (na obr.), kde sú vynikajúce možnosti kúpania a rekreácie. Vo Svidníku je to zas aquapark Aquaruthenia s vnútornými aj vonkajšími bazénmi. Počas celého roka je zároveň v prevádzke wellnessové centrum.

Vodné plochy Domaša

Regionálna gastro ponuka láka

“Všetky lokality majú dostatočnú sieť reštauračných zariadení s cenovo dostupným sortimentom. Zariadenia sú po reštarte po druhej vlne koronakrízy plne funkčné a v prevádzke, ceny sa nemenili, alebo len symbolicky. Priamo na centrálnom historickom Radničnom námestí v Bardejove, či v susediacich uličkách, sú desiatky reštaurácií, kaviarní, cukrární otvorených celoročne. Kde inde na Slovensku si môžete dať také špeciality ako mačanka, boršč, halušky so sladkou kapustou, strapačky, francúzska cibuľačka či tatarčané pirohy, domáce pirohy, držky na paprike,… V bohatej ponuke sú regionálne mäsové, syrové i pekárenské výrobky,“ doplnil R.Jančošek. O povestnej hostinnosti na severovýchode Slovenska sa môžete presvedčiť aj vy; a to čo najskôr…

Text a foto: OOCR “ŠARIŠ” BARDEJOV

Viac na: www.bardejov.sk, www.kupele-bj.sk, www.svidnik.sk, www.visitbardejov.sk