Tešíte sa na adrenalínové zážitky v novej sezóne? Výborné námety opäť ponúkne festival Hory a mesto.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Jesenné turné festivalu Hory a mesto 2020

Filmy z uplynulého ročníka festivalu Hory a mesto videlo v trinástich slovenských mestách viac ako 8-tisíc divákov. Bola to výborná príležitosť prezentácie filmov so športovou a environmentálnou tematikou predovšetkým pre milovníkov adrenalínu a zároveň podpora myšlienky ochrany životného prostredia na celoštátnej úrovni, keďže festival bol putovný v regiónoch Slovenska.

Jesenné turné festivalu Hory a mesto 2020

Spolu s filmami prišli do miest aj hostia festivalu, napríklad český horolezec Mára Holeček, filmár Pavol Barabáš či slovenskí horolezci Jozef Krištoffy a Peter Hámor. „Jubilejný 20. ročník festivalu videlo spolu s divákmi z v Bratislave viac ako 13-tisíc návštevníkov, čo náš veľmi teší. Každý rok sa nám darí prinášať témy horskej kultúry, adrenalínových športov a ekológie stále vyššiemu počtu divákov. Už teraz usilovne pracujeme na ďalšom ročníku festivalu tak, aby sa ľudia mohli tešiť na nové témy, nové pohľady, nové zážitky,“ povedala Zuzana Greksáková, koordinátorka festivalového turné.

Jesenné turné festivalu Hory a mesto 2020

Okrem večerných premietaní sa vo viacerých mestách uskutočnili aj premietania pre školy, ktoré videlo viac ako 3-tisíc žiakov a študentov základných a stredných škôl. A tak, ako už je zvykom, nechýbali ani sprievodné podujatia. V Kežmarku aj Detve sa konali lezecké preteky, v Myjave mohli zase návštevníci absolvovať turistický okruh.

Neprehliadnite: Festival HORY A MESTO prichádza túto jeseň aj do trinástich slovenských miest

Ďalší, už 21. ročník festivalu Hory a mesto sa uskutoční 25. – 29. marca v Bory Mall v Bratislave. Pripravovaný ročník prinesie aj nové témy ako počasie, ktoré je jedným zo základných predpokladov bezpečnosti v horách. „Zároveň cítime, že environmentálny aspekt sa stáva oprávnene najdôležitejšou témou všetkých ľudských činností. Preto sa aj festival v nasledujúcom ročníku bude zaoberať ekologickými vplyvmi ľudskej činnosti na prírodu,“ povedala Soňa Oravcová, zostavovateľka sekcií Enviro a Horská kultúra.

Chýbať nebude ani filmová a fotografická súťaž, výstava fotografií, lezecké preteky a samozrejmosťou budú sprievodné podujatia pre deti aj dospelých.

Kristína Juričková
www.horyamesto.sk