Festival Hory a mesto tento rok s novinkou – MyCinepass. Kúpa permanentiek je aktuálna.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Na festival Hory a mesto s MyCinepassom, kúpa permanentiek je už spustená

Bratislava 10. marca 2020 – 21. ročník festivalu Hory a mesto sa v termíne 25. – 29. marca 2020 neuskutoční. Organizátori rešpektujú nariadenia a všeobecné odporúčania kompetentných orgánov v súvislosti so šírením vírusu COVID-19, aby sa ľudia vyhýbali verejným zhromaždeniam.

„Je nám nesmierne ľúto, že musíme pristúpiť k takémuto radikálnemu kroku. Cítime však zodpovednosť za našich hostí aj divákov a v tejto situácii musíme všetci zodpovedným prístupom prispieť k zamedzeniu šírenia koronavírusu. V práci však pokračujeme a veríme, že sa nám podarí zorganizovať podujatie v Bratislave v rámci celoslovenského jesenného turné Hory a mesto 2020,“ uviedol riaditeľ festivalu Alan Formánek.

Všetky aktuálne informácie nájdete na internetových stránkach festivalu. Návštevníci, ktorí si zakúpili vstupenky a cinepassy online, budú informovaní o vrátení vstupného.

Novinkou na festivale Hory a mesto bude tento rok aj systém nákupu vstupeniek a permanentiek MyCinepass. Ide o rezervačný portál na správu a kúpu permanentiek Cinepass a jednorazových vstupeniek. Slovenskí diváci tento systém poznajú aj z iných festivalov a filmových podujatí. Vlastníci permanentiek si už nebudú musieť vymieňať papierové útržky v pokladni. Rezervácie si budú môcť vytvárať online cez svoj účet na portáli MyCinepass a jednoducho ich spravovať. K dispozícii zostáva aj štandardná možnosť kúpy vstupeniek online, alebo na pokladni CINEMAX Bory v nákupnom centre Bory Mall v Bratislave.

Na festival Hory a mesto s MyCinepassom, kúpa permanentiek je už spustená

Od 27. februára je v predaji permanentka Cinepass – Stretni svojho hrdinu za 28 €; umožňuje 5 vstupov na ktorékoľvek premietanie. Stačí si len rezervovať miesto a prísť do sály najneskôr 5 min. pred začiatkom projekcie. Rezervácia bude možná najneskôr hodinu pred premietaním.

Jednorazové vstupenky za 5 € na filmový blok alebo za 7 € na blok s hosťom bude možné kúpiť na mieste alebo online cez rezervačný systém MyCinepass. Lístky zakúpené online už netreba tlačiť – stačí ukázať QR kód na mobilnom zariadení pred vstupom do kinosály. Konto na portáli MyCinepass umožňuje divákom hodnotiť filmy a hostí, ako aj sledovať históriu navštívených premietaní. Ak už má divák konto MyCinepass z iného festivalu, ktorý tento systém využíva, môže použiť svoje prihlasovacie údaje.

Na festival Hory a mesto s MyCinepassom, kúpa permanentiek je už spustená

Neprehliadnite: Festival Hory a mesto privíta svetové hviezdy

Novinkou na tohtoročnom festivale Hory a mesto bude voľné sedenie. Lístky a rezervácie teda neplatia na konkrétne miesto. Platí zásada, čím skôr prídete, tým lepšie miesto a výhľad budete mať. Výhodou pre návštevníkov je, že ak na vypredanú projekciu neprídu majitelia zakúpených lístkov, tieto lístky sa vracajú do predaja.

Na festival Hory a mesto s MyCinepassom, kúpa permanentiek je už spustená

“Tešíme sa z novej spolupráce so systémom MyCinepass, do ktorého sú zapojené viaceré významné slovenské festivaly. Hlavným dôvodom bolo spoznať našich divákov, zistiť, čo sa im páči, a priniesť do kín CINEMAX Bory festivalovú atmosféru. Veríme, že si návštevníci osvoja etiketu voľného sedenia. Je to na obdobných festivaloch bežné. Ponúka divákom šancu dostať sa aj na vypredané premietania,” zhrnula programová riaditeľka Zuzana Greksáková.

Na festival Hory a mesto s MyCinepassom, kúpa permanentiek je už spustená

Festival Hory a mesto sa uskutoční od 25. do 29. marca 2020 v CINEMAX Bory v nákupnom centre Bory Mall v Bratislave.