TOP podujatia v Košickom kraji navštívilo takmer stotisíc ľudí

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
TOP podujatia v Košickom kraji, Krásnohorské Hradné Hry

Tohtoročný výber najlepších podujatí podporovaných Košickým samosprávnym krajom si od mája do októbra 2019 vychutnalo spolu 99 300 návštevníkov. Priemerná návštevnosť jedného TOP podujatia medziročne stúpla takmer o polovicu.

Košický samosprávny kraj hodnotil úspešnosť TOP podujatí v kraji. Úspešné programy KSK s názvom Terra Incognita tohto roku znova primäli cestovať desiatky tisíc ľudí na zaujímavé miesta v Košickom kraji. Osem podporených podujatí navštívilo od mája do októbra dovedna 99 300 ľudí. Každé podujatie sa vyznačovalo žánrovou i dramaturgickou originalitou a autentickosťou miesta, na ktorom sa konalo.

TOP podujatia v Košickom kraji, Krásnohorské Hradné Hry

Krásnohorské Hradné Hry

Najatraktívnejšie podujatia

V jarných mesiacoch roku 2019 patrilo k najatraktívnejším podujatiam v Košickom kraji spoznávanie vína od malohorešských producentov. Vôňa agátu, zážitkový deň pri Vinianskom jazere spojený s tradíciami svätojánskej noci. Jánske ohne nad Šíravou, v lete to bol Festival Živé sochy v Spišskej Novej Vsi.

Neprehliadnite: Milujete impresionistov?

Či stretnutie motoristických veteránov Zemplín Veterán Rallye. V auguste to boli obľúbené Krásnohorské hradné hry, oslava furmanstva v Sobraneckých kúpeľoch. Furmanské preteky, cyklistické a bežecké preteky uprostred tokajských vinohradov – Tour de Tokaj a najväčší gurmánsky festival na východnom Slovensku – Margecianske fajnoty.

TOP podujatia v Košickom kraji, Živé Sochy

Živé Sochy

Finančná podpora a kvalitný marketing sa osvedčili

Osmička podujatí získala od kraja finančnú podporu spolu vo výške 45 000 eur, ďalších približne 35 000 vo forme marketingu poskytovaného krajskou organizáciou cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT).

TOP podujatia v Košickom kraji, Vôňa Agátu

Vôňa Agátu

TOP podujatia v Košickom kraji, Vôňa Agátu

Vôňa Agátu

Výraznú podporu od KSK získali aj Košické letecké dni, ktoré si začiatkom septembra vychutnalo ďalších 17 500 návštevníkov. „Všetky tieto podujatia vytvorili zaujímavú a atraktívnu mozaiku, vďaka ktorej sme ešte viac rozhýbali domáci cestovný ruch v nášom kraji. Zároveň viaceré z nich pritiahli aj návštevníkov z iných regiónov Slovenska a boli skvelou reklamou pre Košický kraj. Teší nás aj to, že takmer všetky TOP podujatia navštívilo tento rok viac ľudí, ako vlani. Čo svedčí o ich dobrej organizácii a obľúbenosti u návštevníkov. V podpore schopných organizátorov takýchto podujatí budeme pokračovať aj v roku 2020. Samozrejme, opäť s vyššími nárokmi na dramaturgiu a kvalitu,“ povedal predseda KSK Rastislav Trnka.

TOP podujatia v Košickom kraji, Jánske Ohne Nad Šíravou

Jánske ohne nad Šíravou

Kým v roku 2018 navštívilo jedno TOP podujatie v priemere 8 825 návštevníkov, v tomto roku to bolo už 12 412 ľudí.

Rastúca obľúbenosť TOP podujatí nám robí radosť a sme hrdí na všetkých organizátorov, ale aj ich partnerov, s ktorými dokážu úroveň týchto akcií posúvať z roka na rok stále vyššie. Práve neustály kvalitatívny posun, sledovanie prínosu pre domáci cestovný ruch a tlak na zvyšovanie profesionality pri organizovaní je, spolu s kreatívnym marketingom, naším hlavným vkladom. Je skvelé, že tieto podujatia sa rozrastajú a okrem samotného programu pripravujú pre návštevníkov napríklad výlety k atraktivitám v okolí a ďalšiu ponuku,doplnila výkonná riaditeľka KRT Lenka Vargová Jurková.

TOP podujatia v Košickom kraji, Jánske Ohne Nad Šíravou

Jánske ohne nad Šíravou

Kraju sa osvedčila spolupráca s aktívnymi partnermi, v ktorej chce naďalej pokračovať. Aj preto vyhlásil novú výzvu. Organizátori, ktorí sa chcú uchádzať o podporu svojho podujatia v roku 2020, sa môžu prihlásiť do nedávno vyhlásenej výzvy – www.vyzva.terraincognita.sk – do 30. novembra 2019.

www.kosiceregion.com