Turistická atrakcia Rohatá skala v Strážovských vrchoch už znova láka nedočkavých turistov. Pridáte sa?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:

Turistická atrakcia Rohatá skala patrí k vyhľadávaným cieľom turistov v Strážovských vrchoch v každom ročnom období. No na prelome zimy a jari má svoje neopakovateľné čaro. V prírode síce ešte kde-tu prevláda biela… Ak aj vy práve uvažujete o zimno-jarnom výstupe k tomuto prírodnému krásavcovi, využite dary prebúdzajúceho sa ročného obdobia. Príležitosti na to stále sú a pribúdajú každým dňom…

Hoci svojou nadmorskou výškou 850 m patrí Rohatá skala skôr medzi nižšie turistické méty, no svojím vrcholovým reliéfom s prekrásnymi výhľadmi dostatočne dokáže uspokojiť milovníkov horskej turistiky. Po výstupe na vrchol Rohatej skaly sa nám otvoria v smere severozápadnom až západnom výhľady na pohorie Javorníky a Biele Karpaty. Pekný výhľad je na dominantu tejto časti Bielych Karpát – Vršatecké bradlá.

Turistická atrakcia Rohatá skala Strážovské vrchy, lexikon.sk


Výlet na začiatku jari ako sa patrí…

Priamo z Mojtína sa po žltej značke môžete vybrať na 1,5 hodinovú prechádzku po hrebeňoch hôr. Z trasy je potrebné odbočiť doprava na tzv. vojenskú alebo lesnú cestu. Cieľ adrenalínového zážitku – Rohatá skala ponúka nádherný výhľad na vrch ManínVršatecké bralá a malé osady roztrúsené pod kopcami.

Neprehliadnite: 

podpora imunity

Podpora imunity a ochrana pred vírusmi.
Prečo sú beta-glukány pre telotaké dôležité a nenahraditeľné? 

Turistická atrakcia, ktorá má svoje pravidlá 

Ak s príchodom jari uvažujete o prvom jarnom výlete a túre na slovenskévrchy, naše odporúčanie sa môže zísť. Táto trasa sa náročnejším turistom môže zdať krátka a nenáročná. Môžete však vyskúšať štrnásť kilometrový variant z obce Ladce. Rovnako sa vyberiete po žltej turistickej značke do doliny Mraznica, odtiaľ ďalej k smerovníku Pod rohatou skalou a približne po 40 – 50 minútach ste v cieli. Pravdaže, závisí to od množstva snehu i momentálnych poveternostných podmienok.

Pozvánku do jarných slovenských hôr pripravil a na opatrnosť vyzýva Tomáš GrmanKST

Ilustračné foto: KST a archív redakcie

Viac na: www.kst.sk