Neviete sa rozhodnúť? Máme 4 tipy, ako kreatívne prekvapiť svoju polovičku na Valentína


3803   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:

Aj vy svoju polovičku milujete tak, že by ste jej zniesli aj modré z neba? Kreatívne prekvapenie – sčasti vyrobené vlastnými rukami – je skoro to isté. Prinášame nasledovné nápady, ktoré sú výbornou inšpiráciou ako osláviť lásku tento rok ako nikdy predtým.

Valentínske prekvapenie pre umelecké duše

Oslavu sv.Valentína môžete využiť aj na aktívnu podporu umeleckých vlôh svojej polovičky. Kurzy kreslenia, maliarske večery spojené s degustáciou vína alebo interaktívne návštevy ateliérov sú čoraz populárnejšie. Takýto program nepatrí medzi bežné víkendové aktivity, akým je napríklad návšteva galérie. Je teda naozaj špeciálny; napriek tomu nevyžaduje takú detailnú logistiku, ako keby ste sa vybrali na niekoľkodňový výlet.

Valentínske prekvapenie pre umelecké duše, rucne vyrobeny darcek, kurz kreslenia, maliarske vecery, 4 tipy, ako kreatívne prekvapiť svoju polovičku na Valentína

Kurz kreslenia alebo maliarstva môžete darovať dvoma spôsobmi: účastníkom – študentom bude iba obdarovaná osoba alebo to bude spoločný program. Ak si vyberiete druhú možnosť – a presne na deň D, t.j. 14. februára – nezabudnite sa svojej polovičky včas opýtať, či by jej neprekážalo, ak réžia valentínskeho večera bude vo vašich rukách.

Neprehliadnite:
Poznáte hygge spôsob života? Táto dánska bytová kultúra robí ľudí šťastnejšími a udomácnila sa už aj u nás

Tí, ktorí majú obmedzené finančné možnosti, v ich blízkom okolí nie sú dostupné žiadne podobné programy alebo lásku chcú oslavovať v domácom prostredí, si môžu zorganizovať súkromný kurz. Budete potrebovať len plátno alebo veľké výkresy, ceruzky alebo farby a ideálne aj maliarsky stojan. Namaľujete spoločný obraz. Táto činnosť sa spočiatku môže javiť ako málo podnetná, no spoločná aktívna tvorba je s ničím neporovnateľný zážitok. Má aj uzdravujúci účinok v ťažšom a náročnom období v čase pandemickej krízy. Presvedčte sa sami, posilňuje vzťahovú väzbu a intimitu.

Namalovany darcek na valentina, kurz kreslenia, maliarske vecery

Romantické prekvapenie pre večné detské duše

Každé dieťa túži po tom, aby rozdávanie darčekov počas rôznych sviatkov bolo nekonečné. A niektorí z tejto túžby nikdy nevyrastú. Ak ste v tomto opise spoznali svoju polovičku, Valentínsky sviatok môže byť príležitosťou na splnenie tohto sna. Premeňte svoj spoločný byt na ríšu stoviek prekvapení.

Začnite napríklad hneď vchodovými dverami. Balóny, nápisy, fotky – veľká plocha znesie veľa vecí. Na podlahu nalepte šípky, ktoré vedú k prvému darčeku, napríklad navarenej večeri, kytici kvetov alebo provizórnemu baru. Ukryte balóny do skrine od podlahy až po strop tak, že keď sa otvorí, hneď z nej vyletia. Zrkadlo ozdobte zamilovanými odkazmi, pod servítku položte kúsok čokolády alebo bonboniéry, na obrazovku počítača zaveste svoju spoločnú fotku. Pri výrobe týchto milých darčekov sa vaša kreativita zaručene zobudí, dajte sa viesť svojou vlastnou fantáziou. Nezabudnite ani na vankúš. Je ideálnym predmetom na stráženie toho hlavného darčeka, napríklad letenky, šperku alebo plyšového medvedíka.

Valentínske prekvapenie pre romantikov, cesta do minulosti na prve rande kde se sa stretli, 4 tipy, ako kreatívne prekvapiť svoju polovičku na Valentína

Valentínske prekvapenie pre romantikov

Máte taký pocit, že iskra vo vašom vzťahu vyhasína? Alebo len si uvedomujete, že vaša partnerka / váš partner túži po väčšej romantike, než jej/ jemu poskytujete? Zoberte juújeho na cestu do minulosti. Vráťte svoju polovičku a seba do čias, keď ste sa na seba pozerali cez najžiarivejšie ružové okuliare. Navštívte miesto, kde ste sa prvýkrát stretli, alebo kde ste mali prvé rande. Zaberie to.

Tento výlet môžete ozvláštniť aj niečím výnimočným. Vytlačte svoju prvú online komunikáciu na papier a zarámujte si ju, objednajte alebo navarte jedlo, ktoré ste jedávali na začiatku vzájomného vzťahu, počúvajte tú svoju spoločnú pesničku atď. Keďže muži majú silnejšiu tendenciu zanedbávať romantiku, takéto prekvapenie ocenia najmä ženy.

Valentínske prekvapenie pre gurmánov, chutne jdelo, drink, kava, posedenie, Aperol, 4 tipy, ako kreatívne prekvapiť svoju polovičku na Valentína

Valentínske prekvapenie pre gurmánov

Slávnostná večera nemôže nikdy nič pokaziť. Ani v tom prípade, ak nemáte príliš veľký talent na varenie. Úsilie sa cení, a keď vaše gastronomické dielo nebude veľmi uspokojivé, pizza z mrazničky je záchranou každého prázdneho žalúdka…

Neprehliadnite:
S novým rokom – nové predsavzatie: vytvorte ideálny pár! Špecialisti na pizzu a víno radia ako na to…

No najbezpečnejšou cestou nezabudnuteľného dňa pre polovičku je zapojenie zmyslu pre humor. Chlebíčky vie pripraviť určite každý, no naservírovať ich na sushi sete s paličkami už nenapadne komukoľvek. Alebo vyrobte luxusne vyzerajúci jedálny lístok s chodmi, ktoré nie sú náročné na prípravu: praženica, krajec chleba, nátierka alebo syr v črievku, kyslé uhorky od babky, keksík, chipsy, káva, Aperol a čistá voda v džbáne. Bude to vtipné, ale aj sýte a ich príprava (alebo kúpa) vám nezaberie viac ako pár minút.

Valentínske prekvapenie pre gurmánov, chutne jdelo, drink, kava, posedenie

Zdroj fotiek: freepik.com