Bratislavský kraj otvoril svoju bránu vo Viedni – Gate to Bratislava


2344   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Gate to Bratislava

 

S novým modelom lode Twin City Liner, ktorá Dunajom prepája metropoly Slovenska a Rakúska, prichádza aj turistická informačná kancelária, a to priamo v historickom centre Viedne (Gate to Bratislava). Bratislavská krajská organizácia cestovného ruchu tak pokračuje vo svojich aktivitách v predstavovaní kraja turistom z celého sveta.

Za účasti bratislavského župana Juraja Drobu bola 28. marca 2019 vo Viedni slávnostne otvorená nová turistická informačná kancelária. V budove terminálu lodného spojenia Twin City Liner na námestí Schwedenplatz tak vzniká vynovený priestor pre propagáciu turistických atraktivít regiónu Bratislava. Slovenská metropola, Malé Karpaty, Záhorie či Podunajsko tak získali reprezentatívnu vstupnú bránu pre návštevníkov a obyvateľov Viedne.

Gate to Bratislava

Ide o nový impulz pre využitie priestorov „Gate to Bratislava“ v budove nástupného terminálu v centre Viedne. Symbolicky v roku, kedy si pripomíname 30. výročie pádu železnej opony, rozširujeme možnosti spolupráce s našimi rakúskymi partnermi v oblasti cestovného ruchu a turizmu,“ zdôraznil na otvorení turistickej informačnej kancelárie predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. „Náš kraj získal nový reprezentatívny priestor, ktorý bude náš región nielen propagovať, ale potenciálnych návštevníkov aj aktívne pozývať. Je našou povinnosťou využiť potenciál, ktorý nám táto spolupráca ponúka aj na intenzívnejší rozvoj cezhraničného zbližovania sa v čase, keď sme čoraz viac konfrontovaní s tendenciami opätovného uzatvárania sa či kontroly hraníc.“ doplnil.

Turistické informačné centrum je situované na Dunajskom kanáli, v priestoroch prístavu Twin City Liner, moderného hi-tech plavidla, ktorý už od roku 2006 spája Bratislavu s Viedňou. Katamarán s dvojnásobnou kapacitou 250 osôb nahradí dva doterajšie menšie a cestu po Dunaji zvládne za hodinu a štvrť, pričom komfort plavby – pri rýchlosti až 60 kilometrov za hodinu – zaručuje moderný, plne klimatizovaný interiér, bezbariérový prístup, prepravu bicyklov, či reštauračné služby. Tohtoročná sezóna bola otvorená – pravidelné spojenie bude je v prevádzke od piatka 29. marca.

Pozrite si: Veľkonočný Marsch Radetzky

Turistický info point Bratislavského kraja bude plne v réžii krajskej organizácie cestovného ruchu Turizmus regiónu Bratislava. „Všetkým potenciálnym klientom poskytneme relevantné informácie o možnostiach turizmu v našom regióne sedem dni v týždni. Našou snahou bude promovať nielen región ako taký, ale aj sezónne ponuky a kľúčové podujatia. Aby sa turisti dozvedeli, že len na skok od Viedne sa nachádza kraj plný rozmanitých možností pre trávenie voľného času,“ uviedla Andrea Ambrózy, výkonná riaditeľka krajskej organizácie cestovného ruchu a ešte dodala: „Región Bratislavy ponúka okrem pamiatok Starého Mesta, hradu či ikonického mosta, aj široké spektrum zážitkov, krásnu prírodu a kvalitnú gastronómiu či vínnu cestu.“

bránu vo Viedni

Twin City Liner dopĺňa mozaiku dopravnej infraštruktúry medzi metropolami Slovenska a Rakúska a dodáva výnimočnosť nielen samotným mestám, ale aj regiónu, ktorý vzájomne prepája. V duchu hesla „aj cesta je cieľ“ tak tvorí nielen príjemný spôsob prepravy, ale aj atraktívny produkt cestovného ruchu. Úlohou informačného centra však bude prezentovať región nielen záujemcom o plavbu, ale aj širokej verejnosti v centre rakúskej metropoly.

www.gob.sk