Festival, ktorý vás chytí za srdce. Kampaň MOST – Spolu chránime Vaše srdcia.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Deň srdca MOST

Kampaň MOST – Mesiac o srdcových témach vyzýva všetky generácie a celé rodiny, aby na starostlivosť o srdce dbali už u svojich detí. Tretí ročník spoločnej platformy Slovenskej nadácie srdca, Únie pre zdravšie srdce a Slovenskej kardiologickej spoločnosti s názvom MOST – Spolu chránime Vaše srdcia, sa v roku 2019 sústredí na vysoký cholesterol, vysoký krvný tlak či ďalšie chronické ochorenia, proti ktorým je možné bojovať zmenou životného štýlu či pravidelným pohybom.

Deň srdca MOST

Odborné edukácie, názorné ukážky a pohybové aktivity. Toto všetko a omnoho viac prinesie ďalší ročník sprievodnej aktivity projektu MOST, ktorou je Beh (chôdza) srdca. Tentokrát ako súčasť Srdcového festivalu.

Neprehliadnite: Na festival Evolution príde aj svetoznámy Eric Pearl

Podujatie sa spája už tradične so septembrovým Svetovým dňom srdca a keďže tohtoročným cieľom MOST-u je spojiť celé rodiny do spoločných aktivít, tematický je aj názov behu (chôdze) „Aby vaše srdce nezlyhalo“. Celotýždenné podujatie sa uskutoční 20. septembra 2019 v Bratislave pri Eurovei.

Festival

Na srdcovom festivale bude možné diskutovať s odborníkmi o srdcových ochoreniach a problémoch. Keďže ide o podujatie, ktoré chce spájať generácie, v rámci myšlienky „Náš spoločný život so zdravým srdcom“, sú pre účastníkov pripravené možnosti merania tlaku krvi, hladiny cukru, či hodnôt BMI. Merania budú zabezpečené odborným personálom s možnosťou získania edukačných materiálov. Na podujatí sú vítané celé rodiny s deťmi, ktoré si okrem pohybu budú môcť vyskúšať a odfotiť sa v penových modeloch srdiečok.

Deň srdca MOST

Srdcový festival bude sprevádzaný chytľavou hudbou a ďalšími aktivitami pre pozitívnu myseľ. Pre bežcov (chodcov) je pripravená 4 alebo 7 kilometrová trať, pričom prvých 100 zaregistrovaných účastníkov bude odmenených tematickou medailou. Podujatie sa uskutoční 20. septembra 2019 v Bratislave pri Eurovei.

Deň srdca MOST

V rámci preventívnych meraní pre širokú verejnosť sa tento rok do projektu MOST zapojila aj sieť lekární Benu. Ide o pokračovanie úspešnej preventívnej činnosti a komunikácie o kardiovaskulárnych ochoreniach. Všetci tí, ktorí v týždni od 16. septembra do 20. septembra 2019 navštívia sieť lekární Benu, si budú môcť dať zadarmo skontrolovať svoj krvný tlak či hladinu cukru v krvi.

Zdroj foto: Pixabay

www.presrdce.eu
www.tvojesrdce.sk