Genius loci – čo hrad, to originálna spomienka. Súťaž o unikátny 3D zberateľský album plný spomienok

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Zažite jeseň v Žilinskom kraji, Lietavsky Hrad

Genius loci nie je iba miesto, ktoré dýcha svojskou a neopakovateľnou atmosférou. Pod týmto názvom odporúčame deťom aj aktívny relax počas jesenných víkendov či nadchádzajúcich jesenných prázdnin. Toto ročné obdobie je totiž ideálne na výlety po slovenských hradoch! Aby si na zážitky spomenuli s detskou iskrou v oku a láskou v srdci aj s odstupom času, odporúčame na dobrodružné cesty originálny 3D zberateľský album slovenských hradov – Genius loci.  

Genius loci, hrady, súaž, lexikon

Ten album musíš mať aj ty…

Kamarát na cestách

Kreslený kamarát – zvedavá surikata Locik – v ňom deťom aj dospelým prezradí zaujímavosti o 8 slovenských hradoch v 5 regiónoch Slovenska. Nechýba v ňom Oravský hrad, Budatínsky hrad, hrad Strečno, Zvolenský hrad, hrad Modrý kameň, Fiľakovský hrad, Kežmarský hrad a Ľubovniansky hrad. Navštevovať ich môžete systematicky od západu na východ, alebo naopak. Alebo náhodne, keď budete prechádzať okolo niektorého z týchto spomenutých hradov. Okrem pútavých informácií nájdu malí pátrači v albume Genius loci aj rôzne zaujímavé informácie o tajomstvách našich hradov a atraktívne hádanky.

Genius lociNeprehliadnite: 
Levický hrad – nemý svedok stáročí od stredovekých bitiek až po koncertnú sálu a výstavné priestory

Spomienky nevyblednú

Veľkou prednosťou albumu je možnosť uchovať si originálne spomienky v podobe predmetov, ktoré si deti samé nájdu na tom ktorom hrade a v jeho okolí. Môže to byť napríklad kamienok, o ktorý zakopnete na hradnom nádvorí. Alebo kúsok konárika, či iný originálny spomienkový predmet. Malý objaviteľ ho ľahko vloží do priesvitnej polgule (na obr.) v albume a zalepí. Suvenír ostane tak aj po rokoch bezpečne uložený na svojom mieste, nezapatroší sa v útrobách detskej izby.

Genius loci

Originálny suvenír

Na hradoch už viac nemusíte kupovať predražené a neosobné masovo fabrikované suveníry! Vaše dieťa bude mať z návštevy každého hradu svoj originálny suvenír, ktorý si s láskou našlo a na ktorom mu záleží. Budete prekvapení, aké kreatívne je vaše dieťa, a čo všetko si do albumu povkladá. Originálny 3D zberateľský album slovenských hradov Genius loci sa tak stane jeho vlastným autorským dielom, ku ktorému sa bude s láskou vracať. Album výborne poslúži aj ako cestovateľský denník. Pri každom hrade si môže vaša ratolesť dopísať presný dátum návštevy hradu a aj to, kto s ňou túto atrakciu navštívil.

Súťaž o 3D zberateľský album slovenských hradov – Genius loci

Zapojte sa do súťaže o 3 ks albumov.
Stačí, ak odpoviete správne na jednoduchú súťažnú otázku:

Aké zvieratko je sprievodcom – maskotom v albume?

a)  oslík
b)  surikata
c)  líška
 
Súťaž bude vyhodnotená dňa 20. 10. 2021

Smútiť nemusia ani tí, na ktorých sa šťastie v súťaži neusmeje. 3D zberateľský album Genius loci o slovenských hradoch si môžete kúpiť za 12 €. Podrobnosti nájdete na webovej stránke: www.locik.sk