Hľadáte výborný tip ako zažiť leto na Slovensku? Kempy v Žilinskom kraji: nezabudnuteľné a skvelé zážitky s rodinou!

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Nezabudnuteľný kemping v Žilinskom kraji, Trusalová
Reklamy
Decathlon turistika banner

Ak sa spoja prechádzky v prírode, prekrásne výhľady, cyklovýlety, atrakcie pre rodiny s deťmi s možnosťou stráviť neopakovateľnú noc v kempe, perfektný výlet pre celú rodinu v kempingu je na svete. Kempy v Žilinskom kraji sa nachádzajú na vynikajúcich miestach, stačí si len vybrať z našich tipov.

Kempy pri vode

Nezabudnuteľný kemping v Žilinskom kraji, mara

Liptov patrí medzi top turistické destinácie na Slovensku. Miestne kempy sa tešia veľkej obľube. Mara Camping – ATC Liptovský Trnovec je výborným východiskovým bodom na turistiku do Nízkych či Západných Tatier. Navyše sa nachádza na brehu Liptovskej Mary a ponúka príležitosti na nekonečné kúpanie. Má výborné podmienky pre vodné adrenalínové športy, a tiež rybolov. Rovnako ako kemp ATC Marina Liptov – Bobrovník, ktorý poteší aj náročnejšiu klientelu. Tu si môžete požičať lode, či plachetnice a vyskúšať vodné športy.

Nezabudnuteľný kemping v Žilinskom kraji, Camping Mara - voda

Malý autokemping ATC Jami na brehu Oravskej priehrady v Námestove je vhodný pre rodiny s deťmi, ale aj ľudí, ktorí obľubujú vodné športy, cyklistiku, turistiku a rybolov. Priamo v areáli sa nachádza požičovňa vodných atrakcií, elektro bicyklov či výstroja pre rybárov.

Kempy pre rodiny s deťmi

mobilne domy_villa betula

Výborným tipom pre rodiny s deťmi je Kemping Villa Betula v Liptovskej Sielnici, ktorého súčasťou  je najväčší zábavný areál – Babyland s atrakciami pre deti aj dospelých, zvieracou farmou a konským rančom. Stredisko ponúka adrenalínové, športové a zábavné atrakcie.

Neprehliadnite:
Kam s deťmi na Liptove? Web i aplikácia online poradia a pomôžu poskladať vhodný program pre deti na voľný čas.

Camping Belá – Nižné Kamence sa nachádza v čarokrásnom prostredí Národného parku Malá Fatra a patrí medzi najlepšie hodnotené kempy na Slovensku. Kemp je vhodný pre rodiny s deťmi. Rozkladá sa na veľkom priestranstve s rozlohou 2000 m², kde vás nelimituje pridelená výmera pre stan.

Kempy priamo v lese

Kemping Bystrina sa nachádza v Nízkych Tatrách v Demänovskej doline. Vhodné miesto pre všetkých, čo si chcú oddýchnuť v pokojnom tichom horskom prostredí, kde počuť šum lesa a čvirikanie vtáčikov. Kemp získal ocenenie Kemp roku 2019.

Nezabudnuteľný kemping v Žilinskom kraji, Račkova dolina

Autocamp Račkova dolina sa nachádza 4 km od Pribyliny, neďaleko vstupu do turisticky známej Račkovej a Jamníckej doliny. Nádherné výhľady poskytuje scenéria Západných Tatier. Je situovaný priamo v lese, ponúka možnosti na oddych, hubárčenie, turistiku a cykloturistiku.

Autocamping Trusalová nájdete 20 km od Martina. Výhodou kempu je nádherné prírodné prostredie a blízkosť zaujímavých turistických lokalít Malej a Veľkej Fatry. Kemp je umiestnený v lese, pretekajú ním 2 potôčiky a návštevníci sa môžu ovlažiť v prírodnom splave priamo v kempe. V blízkosti sú tiež turistické trasy, cyklotrasy, lezecké a vodácke lokality. Autocamping sa v anketách obľúbenosti v posledných rokoch pravidelne umiestňuje na popredných miestach.

Nezabudnuteľný kemping v Žilinskom kraji, Trusalová

Na Orave dobre, na Orave zdravo… Isto si to pomyslíte, keď sa ocitnete v pomerne veľkom kempe na okraji Dolného Kubína. Kemp Tília Gäceľ je situovaný v prírodnom prostredí, má vybudovanú riečnu trať pre vodný slalom a je vyhľadávaným miestom na splav.

Žilinský turistický kraj_logo

 

 

 

 

 

Viac informácií o kempoch v Žilinskom kraji nájdete na www.northslovakia.com.
Foto a text: Žilinský turistický kraj