Letný Oravský expres

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Oravský xpres

Na Orave prázdninový bezplatný Oravský expres uľahčí návštevníkom, turistom i cyklistom prístup k mnohým kultúrnym pamiatkam a zaujímavostiam kraja. Počas júla a augusta bude premávať každú sobotu na trase Žilina – Oravský Podzámok a späť.

Oravský xpres

Žilinský turistický kraj v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko spúšťa počas leta špeciálny turistický vlak ORAVSKÝ EXPRES. Bezplatný vlakový spoj je určený turistom. Bez prestupov dopraví záujemcov za krásami Horného Považia, Turca a Oravy. Odjazd vlaku je o 8 hodine ráno zo železničnej stanice Žilina a do Oravského Podzámku dorazí tesne pred desiatou. Späť do Žiliny sa vracia o 16.30 hod.

Oravský xpres

Vlak bude stáť aj vo Vrútkach i na zastávkach v Sučanoch, Turanoch, Krpeľanoch a v Šútove-Ratkove. Vďaka nemu si môžete naplánovať aj bez auta rodinný výlet. Napríklad aj na Strečno, Starhrad, k Šútovským vodopádom, k drevenému artikulárnemu kostolíku v Istebnom.

Neprehliadnite: Hrad Strečno láka nočnou prehliadkou i výstavou

Navštíviť galériu, Čaplovičovu knižnicu či AquaRelax v Dolnom Kubíne a samozrejme, aj Oravský hrad v Oravskom Podzámku. Pritom nikde nemusíte riešiť parkovanie. Prázdninový vlak odvezie aj bicykle.

Oravský xpres

Foto: slovakrail.sk
www.zilinskyturistickykraj.sk