Čítanie kníh ako liečebná terapia. Vianočné knižné námety pre zdravie, dušu aj rozcvičku pre mozog


363   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
čítanie kníh Vianoce

Vedeli ste, že najlacnejšia liečebná terapia je čítanie kníh? Znižuje stres, krvný tlak, zlepšuje pamäť a analytické schopnosti, najmä pri detektívkach. Čítanie kníh tiež posilňuje sebavedomie, pretože podvedome rozširujete svoju slovnú zásobu, argumentačnú silu a schopnosť presadiť sa.

V čase predvianočnom odporúčame skvelé knižné tituly. Napríklad o tom, ako si zlepšiť pamäť a fyzickú kondičku.

Vysokointenzívny intervalový tréning HIIT

Viac ako 200-stranová publikácia, vďaka ktorej získate štíhle a silné telo. S týmto podrobným sprievodcom cvičeniami HIIT sa poriadne zapotíte. Dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť na dosiahnutie vytúženej formy. Vysoko intenzívny intervalový tréning je fantastický spôsob ako schudnúť a zosilnieť vďaka krátkym sériám cielených cvičení. Porozumejte činnosti svalov a zdokonaľte každý pohyb. Kniha HIIT vás prevedie cvičeniami krok za krokom, vďaka čomu si nielen vyformujete postavu, posilníte kondičku či získate správne držanie tela, ale pochopíte aj zapojenie svalstva pri jednotlivých cvikoch, čím zdokonalíte presnosť a efektivitu cvičenia. Vedecké výskumy ukazujú, že HIIT je najúčinnejšou formou cvičenia na zvyšovanie úrovne telesnej kondície a na zlepšenie kardio-respiračného zdravia. Aké sú výhody tohto cvičenia na posilnite tela a mysle?

liečebná terapia čítanie kníh

Liečebná terapia a zároveň zdroj nového poznania

Aj vám sa stáva, že občas čosi zabudnete? Na nejaké stretnutie, mená ľudí, s ktorými ste sa stretli, povedzme pri nákupe v obchode, alebo zabudnete niektoré spomienky, ktoré by ste si však radi uchovali v pamäti?
Odporúčame úžasnú knihu s názvom Fascinujúca pamäť, v ktorej sa dozviete ako funguje pamäť. Čo rozhoduje o tom, že si niektoré veci pamätáte celé roky a na iné hneď zabudnete? Alebo ako funguje vytváranie spomienok a ako vznikajú pamäťové stopy, ktoré uschovávajú všetko, čo ste zažili. Prípadne aký je rozdiel medzi bežným zabúdaním (Kde som zaparkoval auto?) a zabúdaním v dôsledku Alzheimerovej choroby (Ja mám auto?).
Autorkou je neurovedkyňa Lisa Genova, ktorá jednoduchým a zrozumiteľným jazykom vysvetľuje zložité mozgové procesy. Ako môže byť pamäť negatívne ovplyvnená emóciami, nedostatkom spánku a stresom, alebo ako ju ovplyvniť pozitívnym spôsobom, a tak si zlepšiť svoju schopnosť pamätania.

Neprehliadnite:

Beh na lyžiach

Kam s deťmi za snehom? Náš tip: jazda na dobrú lyžovačku pod Kráľovu hoľu 


Klenoty svetovej kultúry

Vyberte sa ďaleko do histórie, až 40.000 rokov pred naším letopočtom. A spoznajte históriu prostredníctvom najvzácnejších, najkultovejších a najslávnejších artefaktov, aké boli kedy vytvorené. Každá krajina a kultúra má poklady, ktoré si cení viac než všetky ostatné. Kniha Klenoty svetovej kultúry spája a predstavuje vyše 200 týchto artefaktov a skúma ich fascinujúce a jedinečné príbehy. Zistite, ako a prečo boli vytvorené, odhaľte ich skryté významy a symboliku a spoznajte kultúrne dedičstvo, ktoré po sebe zanechali. Publikácia, ktorá ponúka nový pohľad na civilizácie a spoločnosti, kombinuje úžasné fotografie s prístupným textom. Pokrýva širokú škálu regiónov, období a médií vrátane sochárstva, maľby, šperkov, tapisérií či posvätných predmetov.

liečebná terapia čítanie kníh


Aktuálne knižné tipy pre vás pravidelne vyberá Milan Buno, knižný publicista

Foto: archív redakcie a pixabay
Medzititulky: redakcia
Knižné hity a bestsellery nájdete na: www.bux.sk 

 


TagsKnihy