Máj v Cinema City je mix všetkých filmových žánrov: akcie, sci-fi, erotiky a aj populárnej hudby.


152   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
plátna Cinema City , VIP Valentín

Máj v Cinema City vracia na plátna zvučné hviezdne mená. Májové premiéry odštartovali Ryan Gosling a Emily Blunt v komédii Kaskadér. Tešiť sa môžete aj na lenivého kocúra Garfielda, slávnu speváčku Amy Winehouse, ktorú si vo filme Back to Black zahrá Marisa Abela. A v neposlednom rade aj na herečku Anyu Taylor-Joy v akčnom sci-fi Furiosa: Mad Max Sága. Ak ste fanúšikom série 365, nepremeškajte novinku Zakázaná túžba s talianskym krásavcom Simonom Susinnom.

Keď sú všetky novinky vo všetkých formátoch 

Májové novinky si môžete vychutnať vo všetkých kinách Cinema City vo formáte 2D, ale aj v obľúbených formátoch SUPERSCREEN a 4DX. Nezabudnuteľný zážitok zo sledovania filmu budete mať aj vo VIP sálach v Cinema City Eurovea. Pred filmom vás čaká vynikajúca večera z teplého aj studeného bufetu, neobmedzený popcorn, nachos, čapované nápoje, káva, čaj aj zákusok. Potom sa už len pohodlne usadiť do kožených polohovateľných sedadiel a film sa môže začať. Ktorú májovú novinku by ste si chceli pozrieť?

Keď sa Ryan Gosling vracia…

… v novej akčnej komédii Kaskadér. Sekundovať mu bude šarmantná Emily Blunt. Kaskadér Colt Seavers (Ryan Gosling) už má svoje najlepšie časy za sebou. Býval hviezdou vo svojom odbore, kým sa počas jednej mimoriadne náročnej akčnej scény nezranil. Nekontrolovaný pád z veľkej výšky zanechal Colta s poraneným telom a egom. Rozhodol sa dať filmovému priemyslu definitívne zbohom, dokonca kvôli tomu dal kopačky krásnej a nádejnej režisérke Jody (Emily Blunt). Po tom, čo pred rokom opustil túto branžu, aby sa sústredil na svoje fyzické aj duševné zdravie, je povolaný späť do služby, robiť dabléra akčnej hviezdy Toma Rydera (Aaron Taylor-Johnson) v pripravovanom sci-fi filme, ktorý režíruje jeho bývalá. Keď sa však hviezda megarozpočtového filmu stratí, hrozí zrušenie natáčania.

Kaskadér


Keď je v zákulisí bezohľadná producentka filmu…

Zatiaľ čo bezohľadná producentka filmu (držiteľka Emmy Hannah Waddingham; Ted Lasso) manévruje tak, aby zmiznutie hviezdy zostalo pred štúdiom a médiami utajené, Colt predvádza najškandalóznejšie kaskadérske kúsky filmu, a zároveň sa snaží (s malým úspechom) očariť Jody, aby sa mu vrátila do priazne. No ako sa záhada okolo zmiznutej hviezdy prehlbuje, Colt sa ocitne v pasci zlovestného zločineckého sprisahania, ktoré ho privedie na pokraj pádu nebezpečnejšieho než akýkoľvek kaskadérsky kúsok. To všetko prevráti Coltove životné priority naruby. Uvedomí si, že svet filmu mu strašne chýba, že režisérka Jody je jeho životnou láskou, a že ak sa mu nepodarí nájsť hviezdu jej filmu živú a schopnú pracovať, môže to zničiť jej kariéru. Na jedného obyčajného kaskadéra je to celkom slušný náklad. Pretože ako hovorí: “Nie som hrdina, som len dablér.” Skvelé kaskadérske kúsky vo všetkých kinách Cinema City od 2. mája a v obľúbených formátoch 4DX a SUPERSCREEN v Cinema City Aupark.

Neprehliadnite:

Liečivé singletracky

Liečivé singletracky v okolí Bardejovských Kúpeľov sú magnet pre turistov i kúpeľných hostí.

 

Keď Petr Janda účinkuje vo filme o láske, priateľstve a o otcovstve muzikanta

Premiéra čaká aj dokumentárny film o Petrovi Jandovi Django. Prezývku Django dostal pri koncertovaní vo Francúzsku v šesťdesiatom ôsmom roku. Francúzi jeho meno stále komolili a oslovovali ho “Žambon”, čo je šunka, “Žanda” alebo “Žamon”. Až mu bubeník Ján Antonín Pacák začal hovoriť Django podľa slávneho francúzskeho jazzového gitaristu menom Jean “Django” Reinhardt, ktorý je Petrov veľký vzor. V máji 2022 oslávil svoje osemdesiate narodeniny a koncom toho istého roku šesťdesiate výročie svojej kapely Olympic. V rámci dvojitého jubilea vznikol tento celovečerný dokumentárny film o  otcovi štyroch dcér. Režisérka Olga Malířová Špátová vytvorila pútavý príbeh o láske k hudbe, o posadnutosti a zápale, o skladaní a hraní. O bolestiach zo strát svojich milovaných a aj blízkych. O pochybeniach a slabostiach v čase normalizácie, ktorá hádzala bigbeatovej hudbe a kultúre polená pod nohy. Film o láske a priateľstve. O otcovstve, ktoré je pre neho dnes tým hlavným zmyslom, prečo žiť. Django “koncertuje” už  od 2. mája.

Django


Keď sa niekto pokúša o dôstojný život…

Do kín sa iba na dva týždne vracia Sloní muž v novej 4K digitálne reštaurovanej verzii. Slávny film režiséra Davida Lyncha na motívy skutočných udalostí dostal osem nominácií na Oscara, získal skvelé ohlasy u divákov i kritikov a celospoločensky poukázal na predpojatosť voči odlišným ľuďom. Mladý lekár Frederick Treves (Anthony Hopkins) nachádza v kabaretnom cirkuse viktoriánskeho Londýna telesne silne deformovaného muža. Volá sa John Merrick (John Hurt) a je predurčený na degradovaný život ako cirkusová atrakcia. Treves v ňom cez jeho desivý handicap vidí inteligentného a citlivého človeka. Hoci Merricka nemožno vyliečiť, pokúša sa ho Treves zachrániť z biedy a dopriať mu plnohodnotný a dôstojný život. Sloní muž sa udomácnil na plátnach Cinema City už 2. mája.

Sloní muž


Keď opice dominujú a ľudská populácia sa zmenšila

Film Kráľovstvo planéty opíc od filmového štúdia 20th Century Studios prináša úplne nový akčný, dobrodružný príbeh. Režisér Wes Ball vdýchne nový život legendárnej, epickej franšíze, ktorá sa tentokrát bude odohrávať niekoľko generácií v budúcnosti po Caesarovej vláde, v ktorej opice dominujú a ľudská populácia sa zmenšila a žije v ústraní a v tieni opičej civilizácie. Avšak, nový tyranský opičí vodca buduje svoju ríšu tak drsne a totalitne, že jeden odvážny opičí samec podnikne strastiplnú cestu, ktorá ho prinúti spochybniť všetko, čo vedel o minulosti a urobiť rozhodnutia, ktoré určia budúcnosť opíc a ľudoopov. Kráľovstvo planéty opíc vstúpi do kín Cinema City exkluzívne 9. mája. Vychutnať si ho môžete aj vo formátoch 4DX a SUPERSCREEN v Cinema City Aupark.

Keď porušíte základné pravidlo veštenia, začína horor…

Májové hororové premiéry odštartuje film Tarot: Karty smrti. Keď partia priateľov poruší základné pravidlo veštenia z kariet a pri vykladaní budúcnosti použijú karty niekoho iného, nevedomky vypustia zlo prebývajúce v prekliatych tarotových kartách. Postupne sa ocitajú zoči-voči svojmu vyveštenému osudu a stávajú sa obeťami desivých výjavov z diabolských kariet. Podarí sa im túto hrozbu poraziť – alebo aspoň prežiť? To uvidíte v kinách Cinema City už 9. mája.

Tarot karty smrti


Keď sa Amy stala superhviezdou…

Nezmeškajte ani životopisný film Back to Black o živote speváčky Amy Winehouse. Život a kariéru Amy Winehouse (Marisa Abel) zásadne ovplyvnili dvaja ľudia. Prvou bola jej babička Cynthia (Leslie Manville), svojrázna, oduševnená a originálna žena, ktorá jej odovzdala svoju živočíšnu povahu, lásku k džezu, túžbu ísť vždy svojou cestou a nerobiť kompromisy. Druhým človekom bol jej priateľ Blake (Jack O’Connell) a život s ním bol ako jazda na  šialenej horskej dráhe, počas ktorej Amy prepadla viacerým závislostiam. Paradoxne, v najťažšom období svojho života, keď prišla o obe tieto opory (jej stará mama zomrela na rakovinu pľúc a s Blakeom sa rozišli), nahrala svoj zásadný album Back to Black, ktorý patrí k tomu najlepšiemu, čo v hudbe 21. storočia doteraz vzniklo. Amy sa vďaka nemu stala superhviezdou, dala sa opäť dokopy s Blakeom. Ale celosvetová pozornosť, ktorej sa jej dostávalo, nemala u tohto možno až príliš krehkého dievčaťa šancu, hoci sa o to usilovala a takmer sa jej to podarilo. Viac uvidíte v kinách Cinema City už 16. mája.

Máj v Cinema City Amy Weinhaus


Keď bude v Cinema City konečne aj erotika…

Do kín totiž prichádza romantická dráma Zakázaná túžba v hlavnej úlohe s talianskym hercom Simonom Susinnom, ktorého si pamätáme zo série 365. Smie sa zrelá žena bláznivo zamilovať a vrhnúť sa do víru vášne? Môže si atraktívny mladý muž vybrať staršiu partnerku, ktorá mu dodá nehu a blízkosť, ktorá mu tak chýbala? Olga (Magdalena Boczarska) je o pätnásť rokov staršia ako Max (Simone Susinna). Ona je úspešná žena s vybudovanou kariérou a postavením a matka mladej dospelej dcéry, on je atraktívny mladý muž, ktorý žije naplno a využíva každú chvíľu. Osud ich spojil a zaplietol do vášnivého vzťahu, ktorý bude musieť odolať viacerým nástrahám. Či ich vzťah odolá všetkým prekážkam, uvidíte v kinách Cinema City už 16. mája.

Zakázaná túžba

Keď je máj v Cinema City, pokračuje séria Mad Max

Máj v Cinema City  bude nezabudnuteľný; veď na plátna opäť zavíta aj pokračovanie série Mad Max s názvom FURIOSA. Keď svet padol, mladá Furiosa je vytrhnutá zo Zeleného miesta mnohých matiek a padne do rúk veľkej motorkárskej skupiny vedenej Warlordom Dementom. Prechádzajúc cez Pustinu narazia na Citadelu, ktorej predsedá Immortan Joe. Kým dvaja Tyrani bojujú o nadvládu, Furiosa musí prežiť mnohé skúšky, aby našla cestu domov. Akčné sci-fi FURIOSA: MAD MAX SÁGA uvidíte v kinách Cinema City od 23. mája. Pre ešte lepší filmový zážitok odporúčame vychutnať si film vo formátoch 4DX a SUPERSCREEN v Cinema City Aupark.

Máj v Cinema City


Keď ide celá rodina za zábavou do Cinema City! 

Vezmite do kina celú rodinu a zabavte sa spoločne na komédii Imaginárni priatelia. Imaginárni priatelia z nášho detstva sú medzi nami, ale nikto ich nevidí. A predsa sa nájde dievčatko, ktoré zistí, že má superschopnosť – vidí imaginárnych priateľov každého z nás. Spolu so svojím trochu bláznivým susedom sa vydá na magické dobrodružstvo, aby spojila zabudnutých ..IP-ov s ich deťmi. Podarí sa jej to? Uvidíte na plátnach Cinema City od 30. mája. (DI)

Máj v Cinema City


Viac informácií o filmových novinkách a hrdinoch májových noviniek i o akciách Cinema City Slovensko nájdete na: www.cinemacity.sk