Novinky lyžovania v Dolnom Rakúsku


2244   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Lyžovanie v Dolnom Rakúsku

 

Región Dolného Rakúska je neďaleko slovenských hraníc a vďaka rozmanitým zážitkom na snehu je vhodným miestom na jednodňové výlety a kratšie i dlhšie dovolenky. V zimnej sezóne čaká aktívnych dovolenkárov zopár zaujímavých noviniek.

Dolné Rakúsko ponúka 24 lyžiarskych stredísk s viac ako 200 kilometrami zjazdoviek, ktoré obsluhuje takmer stovka lanoviek a vlekov. Zjazdovky sú väčšinou mierne a široké a oslovia tak predovšetkým rodiny a začiatočníkov. Na svoje si však prídu v deviatich zážitkových lyžiarskych centrách aj milovníci adrenalínu. Bežkári zase ocenia viac ako 800 km upravených trás.

Lyžovačka Guga hö pre ránostajov
Už počas minuloročnej sezóny zaznamenalo veľkú popularitu ranné lyžovania na Annabergu, Táto sezóna prináša ešte viac Guga hö lyžovaní. (Spojenie „Guga hö“ pochádzajúce z mostviertelského dialektu a znamená „svieži ako rybička“.) Vo vybraných termínoch si odvážlivci vychutnajú prvý zjazd na nedotknutej zjazdovke už za východu slnka, skôr než všetci ostatní. S lyžiarskym sprievodcom spoznajú najkrajšie miesta na kopci a potom sa posilnia v horskej chate regionálnymi dobrotami.

Lyžovanie v Dolnom Rakúsku

Rodinná lyžiarska oblasť Annaberg pre deti ponúka dva špeciálne termíny, počas ktorých menší záujemcovia môžu dôkladne otestovať bohaté možnosti skiareálu. Deti vo veku od 8 do 15 rokov, ktoré už zvládajú červené zjazdovky, sa môžu 9. februára a 9. marca 2019. zúčastniť na rannom lyžovaní v Annabergu za sprievodu dospelej osoby.

Nový Anna-Park na Annabergu
Novinkou sezóny je práve otvorený Anna-Park na Annabergu. Dosýta sa v ňom vybláznia malí aj veľkí. Akciu a zábavu v jednom im ponúkajú dve freestylové sekcie. Vo funparku Family môžu freestyleri skákať a trénovať na prekážkach, v sekcii FunCross so strmými zákrutami, snehovými vlnami a skokmi si prídu na svoje začiatočníci i profesionáli. V Annabergu a Mönichkirchene môžu lyžiari vyraziť na zjazdovky bez státia pri pokladni. V zimnej sezóne 2018/2019 si môžu dobiť svoj skipass elektronicky.

Zaujalo nás: Aplikácie, ktoré pomôžu pri zimnej turistike a športe

Najobľúbenejšie lyžiarske centrá
Slovenskí lyžiari s obľubou navštevujú predovšetkým osvedčené lyžiarske svahy, ktoré ponúkajú prvotriednu lyžiarsku zábavu a služby. Okrem Annabergu radi cestujeme do Hochkar, ktorýje najväčším dolnorakúskym strediskom. Má 19 kilometrov zjazdoviek. Vo výške 1 800 m sú výborné snehové podmienky na zjazdy pre začiatočníkov i ostrieľaných lyžiarov.

Lackenhof nadchne svojou polohou priamo na úpätí hory Ötscher. Ponúka početné možnosti ubytovania hneď pri zjazdovke. Tento východoalpský areál s výbornými snehovými podmienkami sa pýši zjazdovkami všetkých stupňov obťažnosti a tiež pretekárskym úsekom.

Lyžovanie v Dolnom Rakúsku

Stredisko Gemeindealpe dokáže od vrcholu až po údolia svojich návštevníkov vždy prekvapiť. Areál má čo ponúknuť nielen rodinám, ale aj freeridistom, snowboardistom i nelyžiarom.

Pokiaľ sa nemôžete dostatočne nabažiť lyžovania, snowboardingu a sánkovania, ste na Zauberbergu Semmeringu na správnom mieste. Jazdí sa tam ešte dlho po 18. hodine, každý deň sa rozsvieti umelé osvetlenie a ožiari nielen zjazdovky, ale aj okolitú krajinu.

Areál St. Corona am Wechs obľúbeným cieľom najmä pre rodiny s malými lyžiarmi. Vzdialená od Viedne iba 80 minút ponúka všetko, čo začiatočníci potrebujú, aby si osvojili lyžovanie. O snehovú zábavu sa okrem toel jeho stará aj zimný park so snehovými násypmi a U-rampou, ako aj špeciálnym zariadením Fun, Speed & Racing Area. Obľúbené sú najmä piatky a soboty, pretože vtedy sú zjazdovky otvorené vďaka umelému osvetleniu až do ôsmej večer.

Lyžovanie v Dolnom Rakúsku

Podrobnejšie informácie o lyžiarskych centrách a aktivitách mimo lyžiarskych zjazdoviek nájdete na stránke:

www.dolne-rakusko.info