Dočkali sme sa. Už môžu byť otvorené aj malé kníhkupectvá. Ministerstvo kultúry spolieha na zodpovednosť a ohľaduplnosť ľudí.


5785   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Oddnes môžu byť otvorené aj malé kníhkupectvá
Reklamy
Predaj kníh online - kníhkupectvo BUX.sk

Dnešným dňom začína tzv. prvá fáza uvoľňovania bezpečnostných opatrení v súvislosti s pandémiou koronavírusu. V rámci nej môžu byť oddnes otvorené obchody do 300 m²; mimo nákupných centier a obchodných domov. Teda aj malé kníhkupectvá pokiaľ ich prevádzky nepresahujú uvedenú plochu. Ministerstvo kultúry SR apeluje na všetkých, aby pomohli postupnému uvoľňovaniu bezpečnostných opatrení. Vyzýva, aby  sa naďalej správali zodpovedne a zostali voči sebe ohľaduplní.

Kultúra na celom svete zažíva náročné obdobie. Následky pandémie negatívne zasiahli aj knižný priemysel, keďže v rámci bezpečnostných opatrení boli zatvorené knižnice aj kníhkupectvá. Ministerka kultúry SR Natália Milanová preto vyjadruje radosť z toho, že oddnes budú otvorené pre verejnosť malé kníhkupectvá do 300 m². „Kniha je v dnešných dňoch naozaj tým najlepším spoločníkom na trávenie voľného času. Otvorenie malých kníhkupectiev preto považujem za pozitívny krok, ktorý pomôže jednak samotným kníhkupectvám prekonať zlú ekonomickú situáciu, ale určite rovnako poteší aj milovníkov literatúry, ktorí si dlhší čas pre seba nemohli v jedinečnom prostredí kníhkupectva zadovážiť novú knihu.”

Neprehliadnite:
PODAJME KULTÚRE ZÁCHRANNÉ KOLESO

“Teší ma to o to viac, že 23. apríla si pripomíname Svetový deň kníh a autorských práv, takže malé kníhkupectvá budú otvorené symbolicky k tomuto sviatku,“ uviedla ministerka kultúry Natália Milanová, ktorá zároveň ľudí vyzýva na zodpovednosť. „Buďme aj napriek postupnému uvoľňovaniu bezpečnostných opatrení naďalej zodpovední, tolerantní a ohľaduplní. Jedine tak sa nám spoločne podarí prekonať tieto neľahké časy a vrátiť sa čo najskôr do normálneho režimu,“ dodala ministerka.

Oddnes môžu byť otvorené aj malé kníhkupectvá

Popri kníhkupectvách sa budú môcť oddnes otvoriť aj ďalšie obchody s kultúrnymi tovarmi. A komerčné prevádzky poskytovateľov služieb kreatívneho priemyslu – ak sa nachádzajú mimo nákupných centier a obchodných domov – a zároveň neprekračujú určenú plochu. Medzi ne patria aj hudobniny, antikvariáty, obchody s výtvarnými či inými umeleckými dielami, predajne ľudových remeselných výrobkov, dizajnérske či architektonické štúdiá a predajne s výtvarnými či hudobnými potrebami.

Foto: Pixabay