Otázky týchto dní – tipy na vianočné darčeky pre ženy: vysávač alebo kryt na mobil?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
vysávač alebo kryt na mobil tiupy na vianočný darček

Viete, z akého dôvodu je také ťažké vybrať vianočné darčeky? A špeciálne ten správny vianočný darček pre ženu? Z rovnakého ako pre muža. Môžete byť ten najkreatívnejší človek na svete, počas decembrového zhonu svoju tvorivosť ľahko stratíte. Práve pre takéto momenty vznikol tento článok, ktorý azda pomôže aj vám.

Dôležité je správne rozhodnutie

Ešte pred tým, než sa vyberiete na lov vianočných darčekov pre svoju najmilšiu, ujasnite si to, pre koho a podľa akých kritérií chcete vyberať to pravé prekvapenie. Je to dôležitý krok aj pre spontánne typy. V opačnom prípade hrozí, že sa po obchodnom centre budete bezcieľne prechádzať, a nakoniec kúpite niečo iba preto, aby ste sa vyhli ďalším stresom a nadmernej časovej investícii. Alebo práve naopak, odídete domov s prázdnymi rukami.

Položte si teda nasledovné otázky:

1. Pre koho kupujete darček? (Zdanlivo zbytočná otázka, no nezabudnite na to, že nákup vianočných darčekov býva sprevádzaný chaosom, v ktorom každý malý detail má dôležitú rolu.)
2. Koľko má rokov alebo približne do akej vekovej skupiny patrí?
3. Máte blízky vzťah alebo sa poznáte len povrchne?
4. Ako dobre poznáte obdarovanú? Napríklad, môžete si pri nej dovoliť nedodržiavať všetky pravidlá etikety darovania?
5. Aký máte presný finančný rozpočet, resp. aká je hodnota pozorností, ktoré si zvyknete dávať s danou osobou?
6. Chcete jej dať hodnotnejší, možno veľkolepejší darček, alebo jej chcete poskladať vianočný darčekový balíček z viacerých „maličkostí“?

Pri zodpovedaní poslednej otázky by ste už možno mali mať aspoň nejaké konkrétnejšie predstavy. Ak však máte taký pocit, že zásoby vašej tvorivosti sú minuté, prečítajte si nasledovné nápady, môžu vám pomôcť.

Vianočné darčeky, vysávač , kryt na mobil

Kuchynský robot je super, ALE…

Kúpiť plienky čerstvej mamičke, darovať bežné kuchynské pomôcky žene v domácnosti alebo prekvapiť svoju partnerku vysávačom nie je veľmi šťastné. Dávanie darčekov je o potešení toho druhého niečím, čo by si sám nekúpil, nemohol by si dovoliť alebo nedokáže zohnať. Praktické veci sú super, no tie najnevyhnutnejšie si aj tak kúpi každý sám. Samozrejme, ak daná osoba si to sama vyžiada alebo naráža na to, že by ju daný predmet potešil, to je niečo úplne iné a neváhajte splniť jej očakávania.

Vianočný darček pre ženu

Porozmýšľajte aj o modifikácii danej veci. Ak žijete v domácnosti so ženou, ktorej najmenej obľúbenou činnosťou je napríklad vysávanie, kúpte jej elektronický vysávač. Podobným prekvapením môže byť voucher na donášku jedla pre mladú mamičku, ktorá na vyváranie nemá veľa času.

Neprehliadnite:


Líčenie obočia môže byť zábava – stačí mať správnu kozmetiku

Darčekový poukaz ako nedostatok tvorivosti? Vôbec nie!

Kúpiť prvý darčekový poukaz, ktorý nájdete na zľavovom portáli bez plánu, bez opodstatnenia a bez dôvodu, nuž, to by sme mohli do určitej miery považovať za nedostatok tvorivosti alebo veľkú dávku ľahostajnosti. Ale pokiaľ je predmet poukazu v súlade so záujmami a vkusom danej osoby, je to viac než dobrý nápad.
Predstavte si, že sa chystáte kúpiť vianočný darček svojej kamarátke, ktorej obľúbenou činnosťou je čítanie. Môžete jej kúpiť  knihu. Bude však značnou výzvou zistiť to, či daný titul už nevlastní alebo či o ňu má vôbec záujem.

Vianočný darček pre ženu

Ak túto dilemu vyriešite darčekovým kupónom do jej obľúbeného kníhkupectva alebo antikvariátu, nič tým nemôžete pokaziť, práve naopak. Poskytnete jej možnosť kúpiť si niečo, na čo by v danom momente nechcela míňať peniaze, a pritom to bude stopercentne taká vec, ktorá bude v súlade s jej čitateľskými preferenciami.

Smart hodinky, kryt na mobil, tablet. Prečo nie?

Pokiaľ ide o elektroniku ako darček, len zriedkavo si spomenieme na ženy. Pritom dnes žijeme v dobe, v ktorej sú tieto predmety nevyhnutnou súčasťou života. Každý používa mobilné telefóny, počítače, smart zariadenia, a to bez ohľadu na pohlavie. Aj táto kategória produktov ponúka široké spektrum rôznych typov prekvapení. Kryt na mobil napríklad nemusí byť len nudná pomôcka, ak sa pozriete na ponuku internetového obchodu bhcase.sk, nájdete veľa kreatívnych modelov vyslovene pre ženy. Nápis „neviem, čo si mám obliecť“ alebo motív navrhnutý podľa vlastnej fantázie môže vyčariť široký úsmev na tvári budúcej majiteľky.

Vianočné darčeky pre ženy


Ak do darčeka chcete investovať väčšiu sumu, k dispozícii máte samotné elektronické predmety, napríklad tablety alebo smart hodinky. Bude ale užitočné najprv zistiť, čo by obdarovaná preferovala, či má obľúbenú značku alebo či danú vec naozaj potrebuje. Väčší balík viete zostaviť z rôznych pomôcok k elektronike. Ak sa rozhodnete pre kryt na mobil, skúste k nemu vybrať štýlové a zároveň kvalitné remienky na apple watch a/alebo držiak na mobil do auta.
Ruku na srdce, koho by nepotešil takýto darček, ktorý je vyslovene pekný a vkusný, no zároveň aj praktický a potrebný?

Tipy na netradičnejšie vianočné darčeky

Obraz ako vianočný darček vám pravdepodobne vôbec nenapadol, čo je škoda. Dekorácie na stenu sú v dnešnej dobe veľmi obľúbené. Možností je tu viac: klasický obraz, obrazy na korku, obrazy na skle, plagáty, zostavy obrazov, prípadne nálepky na stenu, ktoré nádherne oživia akúkoľvek detskú izbičku.

Skutočne kreatívnym darčekom, čo poteší rôzne vekové kategórie, je maľovanie podľa čísiel. Prebuďte vo svojich blízkych maliara a darujte im obraz, ktorý si namaľujú sami! V balení sa nachádza všetko potrebné. Predloha, štetce a farby rozdelené podľa čísel. Tento darček im pomôže skrátiť dlhé zimné večery a zlepší ich schopnosť sústrediť sa. Teraz je už len na vás, čo vyberiete.

Zdroj foto: freepik.com