Poznáte Termály Malé Bielice?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Malé Bielice

 

Ideálne prostredie (Malé Bielice) na regeneráciu a relax. V priestoroch kúpeľno-relaxačného areálu vyviera minerálna voda 43 °C teplá s priaznivými účinkami predovšetkým na pohybové ústrojenstvo a nervovú sústavu, ktorá pôsobí na organizmus regeneračne. Toto blahodarné miesto sa nachádza v Malých Bieliciach, okrajovej štvrti Partizánskeho.

Charakteristika miesta

Malé Bielice

Areál Termály Malé Bielice sa nachádza v tichej časti mesta Partizánske, obklopenej zeleňou. Leží na trase Nitra – Prievidza iba 60 km od moravsko-slovenskej hranice. Zariadenie vyrástlo priamo na miestach, kde prirodzene vyviera termálna minerálna voda. Balneológovia tu objavili tri rôzne pramene, ktoré majú priaznivé účinky predovšetkým na pohybové ústrojenstvo, nervovú sústavu a regeneráciu organizmu.

Termály Malé Bielice sú určené pre náročnú klientelu. Víkendoví aj dovolenkujúci hostia tu nájdu relaxačné vnútorné aj vonkajšie bazény, plavecký bazén, aquapark, odpočivárne a samozrejme, wellness centrum so saunou, parou, mentolovými inhaláciami a tiež tureckým kúpeľom. Areál poskytuje aj príjemné ubytovanie a skvelé gastronomické zážitky. Tunajšia reštaurácia ponúka domáce a medzinárodné špeciality, vynikajúce dezerty a skvelé vína, ktoré si pochvaľujú nielen oddychujúci hostia zo zariadenia, ale aj svadobčania či účastníci súkromných a firemných osláv. Celým komplexom sa tiahne promenáda prechádzajúca parkom plnom zelene. Je to naozaj dobré miesto na regeneráciu a dobytie energie.

Bude sa ti páčiť: Zelená žaba vytvára príjemnú atmosféru

Masáž

Legenda o bielických prameňoch

Ľudia si nevedeli vysvetliť existenciu termálnych prameňov a vymýšľali si o nich legendy. Jedna z nich spomína takýto príbeh: Po jednom z viacerých neúspešných protitureckých ťažení sa na jeseň z obsadeného územia po vypálení Bojníc a Prievidze vracali pešo domov aj traja doráňaní a zmrzačení vyslúžilci cisárskeho vojska. Boli to synovia chudobného roľníka Ondreja Malého, ktorý nemal žiadne peniaze ani majetok, aby mohol synom zaplatiť mastičkára, felčiara, ba ani len babku korenárku. Išiel teda poprosiť o pôžičku mlynára.

Lakomec nedbal na prosby ubiedeného otca a vysmial sa mu do očí. Provokatívne mu v dlani otŕčal tri toliare: zlatý, strieborný aj bronzový. „Bodaj by ťa aj s tvojimi peniazmi a s celým mlynom uchytil čert!“ Ako roľník vyslovil kliatbu, zahrmelo a guľový blesk s ohnivým chvostom preletel mlynom. Spálil mlyn a uchytil lakomca. Vydesený roľník ešte začul hlas smejúceho sa pekelníka: „Tu máš tie tri toliare a vylieč si synov!“ Z plameňov vyleteli tri mince a dopadli na rozoranú medzu. Na tom mieste vyvreli tri teplé pramene, v ktorých si traja vojnoví veteráni vyliečili svoje zranenia.

Termály

Zaujímavosti v okolí

Bezprostredné okolie kúpeľov ponúka vhodné podmienky pre turistiku, cykloturistiku a poznávacie prechádzky. Najbližším cieľom môže byť klasicistický kaštieľ, Hornonitrianska hvezdáreň v Malých Bieliciach alebo mesto Partizánske. Zaujímavým zážitkom by iste mohla byť aj návšteva Vodného hradu v Šimonovanoch.

Zdroj: www.trencinregion.sk