Predvianočná detektívka: výbuch, vražda podnikateľa a… priveľa podozrivých a priveľa otáznikov


2333   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Krimi Priveľa podozrivých

Predvianočná detektívka z prostredia metropoly na Dunaji. Starostlivo naplánovaná vražda ukončí život úspešného bratislavského podnikateľa. Obeťou trestného činu sa stane aj jeho manželka. Vrchný komisár Ledecký so svojím tímom preberá pátranie. Možných motívov je však zrazu akosi priveľa. Novodobý finančný žralok si v podnikaní rozhodne nedával servítku pred ústa a tých, ktorým zničil život alebo zásadným spôsobom skrížil plány, je neúrekom…

Nová kniha Václava Neuera Priveľa podozrivých prináša ďalší príbeh vrchného inšpektora Ledeckého a jeho kolegov. Vyšetrovanie nás vedie do podsvetia organizovaného zločinu, čo je tiež zaujímavý pohľad pre čitateľa. Napokon, autor pôsobil dlhé roky ako kriminalista, bojoval proti organizovanému zločinu, pozná ho.

Príbeh sa začína…

Rozbieha sa teda vyšetrovanie a sledujeme naše obľúbené postavy – Ledecký, Machrák, Koreis… Výborne vyskladaný príbeh, autor sa nikam neponáhľa, nepomáha si čudnými momentmi, trikmi; predvádza klasické vyšetrovanie.
Nevyžiadanú posilu dostanú bratislavskí policajti z oddelenia vrážd od Úradu pre boj s organizovanou kriminalitou. Na začiatku sa dokážu zhodnúť iba na jednom: priveľa podozrivých – kriminalistova smrť.

 Privela Podozrivych, detektívka


Ledecký tápe v tme, ale postupne sa prepracúva k nádejnej stope. Dvojica detektívov zo špecializovaného prezidiálneho útvaru má však o vyšetrovaní svoje predstavy. Kto z nich má pravdu a kto sa tentoraz mýli? Vedú stopy do podsvetia, k organizovanému zločinu alebo pôjde tak ako vo väčšine Ledeckého prípadov o niečo čisto osobné?

Úryvok z knihy číta Kamil Mikulčík TU.

Neprehliadnite:

Stanovište, IkarRozčítané Slovensko: Rusko je v troskách… Postapokalyptické sci-fi Dmitryja Glukhovského Stanovište

Opäť vynikajúca detektívka

Priveľa podozrivých z je z vydavateľstva Ikar. Opäť ide o vynikajúcu detektívku, na aké sme u Václava Neuera zvyknutí. Bez zbytočnej brutality, drsnosti, litrov krvi a poletujúcich končatín, zato však poctivé vyšetrovanie. Krok za krokom, pritom nenudí a nestráca na pútavosti. Plasticky vykreslil postavy, príbeh má atmosféru a pre jeho fanúšikov je to príjemná predvianočná chuťovka. Detektívka ako sa patrí…

Autor o svojej novej knihe:

Autor voľne nadväzuje na svoje predchádzajúce romány Krkavčí súd, Vražda s pridanou hodnotou, Nenapravený omyl, Tiene minulosti, Prekliate dedičstvo a Uplakaná jeseň. Ich hlavnými hrdinami sú členovia bratislavskej „mordparty“. Vychádza zo svojich skúseností elitného policajta a z detailnej znalosti práce polície a jej jednotlivých útvarov.

Milan Buno, knižný publicista

Ilustračné úvodné foto: pixabay
Medzititulky: redakcia
Aktuálne knižné hity a bestsellery nájdete na: www.Ikar.sk


TagsKnihy