Spozorovali ste nadmerné vypadávanie vlasov? Získajte späť svoju korunu krásy. Ako na to?


1911   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
vlasy

Vypadávanie vlasov je do určitej miery prirodzené. Ich nadmerná strata môže mať negatívny dopad nielen na vašu krásu, ale aj sebadôveru. Príčiny vypadávania vlasov u mužov a žien sú rôzne. A nespôsobuje ich iba vek, napríklad seniorský. Existujú však účinné riešenia, ako tento problém zmierniť.

Prečo nám vypadávajú vlasy?

Na úvod je potrebné povedať, že pravidelné vypadávanie vlasov je bežný jav. Každý deň prídeme v priemere o 50 až 100 vlasov, čo je zanedbateľné množstvo. Pokiaľ vám pri česaní alebo umývaní vypadávajú chumáče vlasov, to už celkom prirodzené nie je. Za vypadávanie vlasov môže byť zodpovedný stres, nedostatok vitamínov a minerálov, hormonálne zmeny, ochorenie štítnej žľazy, užívanie niektorých liekov, ale aj nešetrná manipulácia s vlasmi. Príčin môže byť viac a pokiaľ chcete začať s efektívnou liečbou, prvým krokom by malo byť odhalenie hlavnej príčiny. Zrejme sa tak nevyhnete návšteve lekára. Čo vám však môže len prospieť je vyvážená strava, zdravší životný štýl, ale aj prostriedky na podporu rastu vlasov.

Neprehliadnite:

NFI protokol, cukrovka, seniori

Cukrovka, nadváha…
Poznáte NFI protokol a “zdravú” kombináciu potravín, ktorá prináša benefity?

Podporte rast vlasov

Podporiť krásu a rast vlasov sa dá viacerými spôsobmi. Pokiaľ však máte zdravotné problémy, stále platí že prioritou sú odporúčania lekára. Za normálnych okolností však môžete mať krajšie a hustejšie vlasy vďaka správnej starostlivosti a prísunu vitamínov. Rast oslabených vlasov teda podporíte dostatočným príjmom vitamínov, najmä vitamínmi skupiny B a železom, ale je vitamínom C a E a kolagénom. Dostatok vitamínov a minerálov by vám mala zabezpečiť vyvážená strava a tiež doplnky výživy. Dôležitá je aj starostlivosť o vlasy a pokožku hlavy, takže nezabúdajte na masky, kvalitné šampóny a kondicionéry. Kým vlasy zhustnú, bude to nejaký čas trvať. Ak chcete dovtedy zamaskovať riedke vlasy a priesvity, zachránia vás NANOGEN kreatínové vlákna. Ide o jednoduché a rýchle kozmetické riešenie, ktoré je však efektívne a s okamžitým výsledkom.

Zdroj obrázka: puhhha/Shutterstock.com