Svadba. Nepochybne najvýznamnejšia rodinná udalosť! Budete svadobnou mamou? Ako vyzerať skvelo?


348   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
svadba

Svadba je výnimočnou udalosťou tak pre budúcich manželov ako aj pre ich rodičov. A obzvlášť pre svadobné mamy! Práve na ne sa teraz zameriame. Ak vás tento rok čaká svadba svojej dcéry či syna, určite sa vám zídu nasledujúce dobré rady a tipy, vďaka ktorým budete vyzerať úchvatne.

Šaty na neopakovateľnú príležitosť

Základom je vybrať si vhodné šaty. Od toho sa totiž budú odvíjať ďalšie veci. V prvom rade je dobré zamerať sa na ich strih. Na výber šiat podľa strihu pochopiteľne najviac vplýva typ vašej postavy. Určite si teraz mnohé povzdychnete, že s vašou postavou to už nie je ako kedysi. Ale to nie je vôbec problém! Vhodné strihy šiat dokážu pozakrývať čo treba, či pridať centimetre výšky a vyriešiť mnohé iné vlastnosti vašej postavy, ktoré považujete za nedostatky.

svadba


A funguje to aj naopak

Ak napríklad máte štíhlu postavu, využite to a zvoľte si priliehavé šaty. Podobne v prípade, že máte postavu presýpacích hodín, si vyberte strih šiat, ktorý ešte viac zvýrazní túto siluetu všeobecne považovanú za ideál ženskej krásy. Ženský pôvab dokáže zvýrazniť aj vhodný výstrih, len si dajte pozor, aby to nebolo niečo prehnané. Na svadbe má najviac pozornosti pútať nevesta a nie dekolt svadobnej mamy (a to platí aj v prípade, že máte čo ukázať).

Neprehliadnite:

Súťaž o titul Nevesta roka
Chcete si užiť svadobný deň naplno a svadbu ako pravú oslavu lásky a šťastia?
Oslovte svadobnú agentúru.


Dĺžka šiat. Aká je vhodná?

Záleží od stupňa formálnosti svadby. Ak je formálnejšia, rozhodne by vám mali šaty zakrývať kolená. V prípade, že ide o menej formálnu svadbu, nebudú problémom ani kratšie šaty nad kolená. Výber šiat ukončíme výberom ich farby. Tu si všímajte tón svojej pleti. Je to jednoduché: ak máte svetlý tón pleti, vyberajte zo svetlých pastelových farieb. A v prípade, že sa radíte k ženám s tmavším tónom pleti, siahnite po teplých sýtych odtieňoch.

Obuv, v ktorej sa cítite ako v bavlnke

Pri výbere lodičiek alebo sandálov sa zamerajte najskôr na to, aby ladili so šatami. A aj keď je elegancia dôležitá, nezabúdajte tiež na pohodlie. Nechcete predsa počas svadby trpieť nepríjemnou bolesťou kolena. Myslite na to, že budete musieť nielen dobre vyzerať, ale zároveň byť schopná pretancovať celú noc.

svadba


Svadba a svadobné doplnky

Aj šperky je potrebné prispôsobiť výberu šiat. Ak máte výrazné, či priam extravagantné šaty, so šperkami to už nepreháňajte. Kľudne môžu stačiť len decentné zlaté náušnice. A naopak, ak ste si vybrali jednoduché šaty, môžete sa „pohrať“ s výberom výrazných šperkov, ktoré váš celkový vzhľad spoľahlivo oživia.

svadba


Medzi doplnky však nepatria len šperky. Rozhodne netreba podceniť vizuálne asi najdôležitejšieho doplnku, t. j. akú kabelku si vybrať? Platí to, čo všeobecne pri výbere kabeliek na spoločenské udalosti. Vezmite si len malú elegantnú kabelku na tie najnutnejšie veci. A nezabudnite ju prispôsobiť svojim šatám. (FU)

Foto: Ivan / Stock.adobe.com a archív redakcie