Trávenie psa – okolnosť, na ktorú treba každodenne myslieť. Náš miláčik sa zavďačí a lásku opätuje


877   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Trávenie psa

Trávenie psa je veľmi dôležitá okolnosť, na ktorú musí myslieť každý majiteľ štvrnohého miláčika. Ako každý člen rodiny, aj náš milovaný kamarát si zaslúži tú najlepšiu starostlivosť. Presne takú, aká sa mu môže len od nás dostať. To platí hneď dvojnásobne pri psoch, za ktorých rozhodujeme – ako ich páni – iba my. Preto dbajme pri výbere stravy na rady odborníkov a zohľadnime cenné informácie, ktoré môžu v mnohom ovplyvniť kvalitu života nášho miláčika.

Každý deň kvalitná strava

Výber stravy, rady odborníkov a cenné informácie môžu v mnohom ovplyvniť kvalitu života rodinného miláčika. Kvalitné psie granule sú komplexnou zložkou stravy. Preto ich nemusíte po určitom období psovi vymieňať a môžete mu ich zaradiť do jedálnička na dlhodobej báze. Pri výbere granúl je rozdiel nielen v rase psa, ale aj jeho veku, prípadne kilogramoch, preto dbajte aj na tieto faktory, keď vyberáte nové granule. Kvalitné granule pre psov neobsahujú žiadne konzervačné látky, žiadne pridané umelé farbivá, lepok, ani dochucovadlá.

trávenie psa, lexikon.sk

Na veľkosti a veku psa záleží

Pri naturálnych granulách si môžete byť istí ich kvalitným zložením a určite nimi budete dávať svojmu psovi to najlepšie, čo môžete. Vyberajte podľa veľkosti svojho psa, prípadne ak máte doma šteňa, tak zvoľte špeciálne granule pre šteniatká. Ich tráviaca sústava ešte totiž nie je taká vyvinutá ako u dospelého psa. Tieto granule sú svojim zložením prispôsobené práve pre ne.

Neprehliadnite:

mačka v záhrade
Mačka – náš miláčik a nový člen rodiny. Výbava pre mačky?
Žiadna veda, s nami to zvládnete…

Správne rozhodnutia

Výberom správnych granúl budujete svojmu psovi obranyschopnosť a pomáhate mu s vývojom tráviacej sústavy, čím mu následne aj uľahčíte spracovávanie stravy, t.j. trávenie psa. Výberové granule obsahujú kvalitné zdroje živočíšnych bielkovín, tým pádom viete, že svojmu psovi dávate to najlepšie, čo trh ponúka a nezaťažujete tak jeho tráviaci systém.
Ten by v opačnom prípade pri nekvalitnej strave mohol naozaj trpieť. Okrem nepríjemného zápachu, ktorý môže namáhaná tráviaca sústava spôsobovať, tak pes aj trpí a môžu sa u neho preukázať ako zápcha, tak aj príliš časté vyprázdňovanie.
Rada na záver: dbajte pri výbere stravy na pripomienky odborníkov a ich cenné informácie, ktoré môžu v mnohom ovplyvniť kvalitu života rodinného miláčika.

Foto: pixabay a archív redakcie