Už sa fašiang kráti… V Múzeu slovenskej dediny veselá atmosféra a fašiangové dobroty zaručene budú!


4672   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Už sa fašiang kráti, Muzeum slovenskej dediny

Fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia… Vy si však ich atmosféru stihnete vychutnať, ak prídete v túto nedeľu do Múzea slovenskej dediny v Martine. Podujatím Už sa fašiang kráti, ktoré sa uskutoční 16. februára, začína múzeum v prírode  tohtoročnú sezónu pre svojich priaznivcov.

Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde,
kto nemá kožucha, zima mu bude.
Ja nemám, ja nemám, len sa tak trasiem,
dajte mi slaninky, nech sa napasiem.

Už sa fašiang kráti, Muzeum slovenskej dediny

Účastníci podujatia Už sa fašiang kráti si od 10. do 16. hodiny zaspievajú a zatancujú spolu s rôznymi tradičnými maškarami vo fašiangovom sprievode. Nebudú v ňom chýbať napríklad chlap v koši, turoň, chriapa, slamenár či jazdec na koni. V sprievode sa predstavia fašiangovníci z folklórnej skupiny Limbora z Prečína pri Považskej Bystrici v programe Chodzenie po kláce. Za sprievodu plačiek nakoniec pochovajú basu, ktorá bude odpočívať až do Vzkriesenia na Veľkú noc.

Neprehliadnite: Fašiangy sú v plnom prúde…

Počas podujatia nebudú chýbať ukážky ľudovoumeleckej výroby spojené s predajom či ukážky prípravy čajov. O tradičné špeciality bude obohatená aj ponuka krčmy z Oravskej Polhory, ktorá sa nachádza v múzeu. Do Múzea slovenskej dediny sa skutočne oplatí prísť a zažiť naozajstné fašiangy. Okrem skvelej atmosféry poteší každého päťdesiateho návštevníka voľná vstupenka na rok 2020, ktorá platí počas roka do všetkých expozícií Slovenského národného múzea v Martine.

Už sa fašiang kráti, Muzeum slovenskej dediny

www.snm.sk
www.skanzenmartin.sk