Viete, že na Mýte sa zjazduje aj v lete? Nový Bike park na Horehroní

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Bike park

Známe zimné lyžiarske stredisko Mýto pod Ďumbierom sa teší obľube už niekoľko desaťročí. V roku 2019 prišiel čas na rázne zmeny: zjazdovať sa tu bude aj v lete! Od júla tohto roku je otvorený nový Bike park a štvorsedačková lanovka pre malých i veľkých turistov.

V lyžiarskom stredisku Mýto pod Ďumbierom bolo živšie už aj počas poslednej zimnej sezóny, podstatne sa zvýšila návštevnosť. Zásluhou hotelierskej rodiny Kičovcov z hotela Partizán**** sa teraz napĺňa aj cieľ rozširovania aktivít cestovného ruchu v regióne Horehronie počas celého roka.

Bike park

Bike park na Horehroní

Návštevníci regiónu sa môžu tešiť prevádzke strediska Mýto pod Ďumbierom prvýkrát aj v lete. V piatok (12. júla) bol otvorený nový a jediný Bike park na Horehroní. Vždy perfektne upravené svahy pre začiatočníkov aj skúsených lyžiarov sa pod zelenou trávou a rozsiahlymi terénnymi úpravami majstrov „bajkerov“ zmenili na dlho očakávaný raj pre horských cyklistov všetkých náročností.

Bike park

Toto si nemôžete nechať ujsť!“ pozýva riaditeľ hotela Partizán Michal Kič na návštevu nového Bike parku. ,,Buďte medzi prvými, ktorí vyskúšajú náš nový Bike Park!“ Bike park ponúka 5 tratí na zjazdové bicyklovanie rôznych náročností s dĺžkou viac ako 6 km, špičkový pumptrack a rozsiahly kids skill trail pre všetky vekové kategórie. Mýto, Ski & Bike centrum ponúka taktiež 4-sedačkovú lanovku nielen pre cyklistov, ktorá návštevníkov vyvezie na hrebeň s krásnym panoramatickými výhľadmi na Nízke Tatry, odkiaľ je na dosah Breznianska skalka s výhľadom na Slovenské Rudohorie.

Bike park

Neprehliadnite: Horehronie na letnú sezónu ponúka

Turistické služby pre návštevníkov

Organizátori myslia aj na servis a pohodlie návštevníkov: Občerstviť sa môžu priamo na vrchole v turistickej Dedečkovej chate alebo pri hlavnej stanici v Reštaurácii pod svahom s terasou a pohľadom na dobrodruhov zdolávajúcich trialy. Tu nájdu cyklisti aj profesionálny servis bicyklov a taktiež požičovňu bicyklov a elektrobicyklov, či príslušenstva. V blízkosti sa rodiny s deťmi môžu zabaviť v domácej minizoo na Ajax farme.

Dedečkova chata

Dedečkova chata

Sme nesmierne radi, že máme v našich kruhoch takých aktívnych členov, ktorí sa zasluhujú rok čo rok o rozvoj turizmus v celom regióne Horehronie a sú tak prínosom nielen pre turistov, ale aj domácich obyvateľov, ktorým vytvárajú čoraz viac tipov na výlety i pracovných miest rôznych pozícií. Stredisko Mýto, Ski & Bike centrum ožilo už v zime. Na letnú sezónu sa tešíme ešte viac, preto sem smeruje aj náš Cyklobus a Tourbus pre návštevníkov zdarma.“ uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Ajax farma

Ajax farma

V radoch stoja už nadšenci a cyklisti, ktorí sa nevedia dočkať vytúženého Bike parku a preto napäto očakávame počet bajkerov, či turistov, ktorí k nám zavítajú a zároveň budeme zvedavo čakať na výsledky zimnej a letnej sezóny…“ poznamenala Kristína Šajgalíková, marketingová managerka oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Bike park

www.horehronie.sk