Výstava trofejí aj kulinárske špeciality. Poľovníci oslávia sviatok Svätého Huberta v Múzeu kysuckej dediny


3310   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Nedeľa svätého Huberta – výstava trofejí poľovnícke špeciality 2020

Kysucké múzeum v Čadci a poľovnícke združenie Starý Diel – Vychylovka pripravujú v Múzeu kysuckej dediny dňa 20. septembra 2020 podujatie pod názvom Nedeľa svätého Huberta.

Múzeum kysuckej dediny a Historická lesná úvraťová železnica vo Vychylovke

Deň bude venovaný poľovníkom a všetkému, čo k tomu patrí. Môžete sa tešiť na rôzne poľovnícke špeciality, ktoré pripravia skúsení poľovníci. Deti si budú môcť vyskúšať streľbu zo vzduchovky na terč. Poľovníci sa pochvália aj svojimi trofejami z poľovačiek. Počas podujatia si tak môžete pozrieť prezentačnú výstavu trofejí či parohov. Počas celého podujatia nebudú chýbať tradiční remeselníci.

Neprehliadnite:
Poznáte asfaltové cyklotrasy na Slovensku a kde ich nájdete najviac?

Poľovnícke združenie Starý Diel – Vychylovka bolo založené v roku 1993. V jeho správe je poľovný revír Starý Diel – Vychylovka, ktorého výmera je 2225 hektárov.

„V súčasnosti má naše poľovnícke združenie 21 riadnych členov a dvoch čestných členov.  Úlohou členov nášho poľovníckeho združenia je neustále zlepšovanie prostredia pre zver, starostlivosť o zdravotný stav, pravidelné prikrmovanie, osievanie políčok vhodnými plodinami,  budovaním a udržiavaním poľovníckych zariadení, kynológia a strelectvo. Úlohou každej spoločnosti je ochrana prírody a životného prostredia, aby sme mali neustále na mysli ekologickú rovnováhu prírody.Rozumným regulovaním teda chovu, ochranou a lovom dokážeme súčasné stavy zveri uchovať pre následné generácie, čo je našou prvoradou úlohou,“ priblížil činnosť združenia Michal Riečičiar, poľovnícky hospodár PZ Starý Diel – Vychylovka.

Nedeľa svätého Huberta 2020

Viac sa o podujatí dozviete na:

www.kysuckemuzeum.sk