Zima môže mať aj inú farbu ako bielu. Farebné kabelky v zimnom období, keď správna kombinácia je kľúčová!


1790   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
zima, farebné k&abelky

Zima nie je len snehovo-biela nádielka, ale dobre znáša aj akúkoľvek inú farebnú kombináciu. V zime nie je tabu hovoriť ani o pastelových, dokonca o letných či o prirodzených zemitých farbách. Všetko má svoje miesto; ako v prírode, tak aj vo svete módy. Zimu 2022/23 sme sa preto rozhodli farebne spestriť trendy kabelkami. V ktorých farbách rozohníte celý svoj outfit?

V čom zostáva tohtoročná kolekcia farieb tradičná?

Zástankyne klasických zimných outfitov nemusia vôbec nikomu písať o svojom vianočnom prianí. Zostávajú verné bežným odtieňom dominujúcim v chladnom až mrazivom období. Je to biela, šedá, hnedá, pričom sa netradične pridáva tmavomodrá. Po jednom exkluzívnom odtieni sme už pripravené zahriať sa pri slnečnej žltej, olivovej alebo fuchsiovej.

Ako nosiť a s čím kombinovať kabelky v netradičných zimných farbách?

V prípade, že si na svoju zimnú módnu prehliadku vyberieme tmavomodrú kabelku, môže ísť pokojne o rozšírenie základnej modrej na outfite. Modrú kabelku nezastrie ani modré pončo či dlhé šaty, keď sú v tej správnej farebnej trojici. Tú by mala dopĺňať marhuľová, červená alebo biela. Dobre spolu ladí tmavomodrá listová kabelka s ružovou sukňou. Ako zvršok outfitu si doprajme čierny rolák a na nohy minimalistické tmavohnedé členkové čižmy.

Neprehliadnite:

svet módy, dámske kovbojské čižmy
Svet módy má nový aktuálny trend: kovbojské čižmy! Ako ich nosiť k šatám?

Ak aj vy máte tú “úchylku”, že na všetkom zimnom hľadáte letné spestrenie, tak si podchyťte žiarivú žltú kabelku. Odporúčame v kombinácii praktického crossbody modelu s bežným prevedením do ruky. Pre číry dámsky efekt by malo každú luxusnú žltú kabelku zdobiť zlaté kovanie. Kabelka sa tak stáva dominantným kúskom outfitu, preto siahame už len po krémových, bielych a čiernych prvkov oblečenia.

Zima bude zimou aj v týchto farebných „kabátoch“ 

Pokiaľ ide o olivovú farbu, tak popri nej si stále nájde miesto v našich outfitocch aj bežná zelená alebo kaki. Majú veľa spoločného, no výsledný efekt je vždy jedinečný. Preto olivovú dávame do popredia s bielou, tmavomodrou alebo jemnou žltou či marhuľovou. Vždy len tak, aby najväčší podiel pozornosti zostal na olivovej, ktorá – podobne ako žltá – vytvára príjemnú letnú atmosféru.

dámske kabelky

Zima je výzva pre módne trendy…

Hriechom nie je ani ružová či výrazná fuchsiová kabelka, ale s mierou. Určite nechceme pôsobiť ako zo škôlky, a preto ružovú kombinujeme len s vhodnými odtieňmi. Za predpokladu, že dominanciou outfitu je ružová kabelka, neobávame sa ani trojkombinácie. Môže ísť o jemnú žltú na kabáte alebo zimnej bunde a o bielu na nohaviciach. Opäť celý efekt pôsobí sviežo, priam letne. Aby sme zachovali drsnejší zimný pôvab, kombinujeme ju na sivom alebo čiernom podklade. Ružová si celkom dobre rozumie s akoukoľvek farbou v tmavom odtieni.  

Na čo by sme v zime nemali zabudnúť

V zime nezabúdame na kabelku s úpravou odolnou proti vode a s odkvapkávaním vody. Kabelka by mala byť z kvalitnej prírodnej kože, aby pri zmenách teplôt nestrácala na svojej funkcii a príjemnom dizajne. (WP)

Foto: pixabay