Zožltol vám silikónový kryt na mobil? Toto sú 3 efektívne spôsoby, ako mu vrátiť príťažlivosť a lesk


7997   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
silokónový kryt na mobil

To, že silikónový kryt na mobil časom zožltne je prirodzený proces vyplývajúci zo samotnej podstaty materiálu. Aj keď je tento jav nezvratný, existuje niekoľko efektívnych metód, ktoré vám môžu pomôcť prinavrátiť obalu stratenú atraktívnosť. Pozrite sa, ktoré to sú.

Prečo silikónový obal zožltne?

Silikón je vyrobený z polyméru  mäkkého, ohybného materiálu. Ten v dôsledku prirodzeného procesu rozpadu molekúl časom žltne. Hlavnou príčinou sú slnečné UV lúče, ktorým je kryt na mobil denne vystavený. Vinníkom degradácie však môže byť aj vlhkosť, extrémne teplotné zmeny, mastnota alebo pot (vylučované prírodné oleje z pokožky).

Ako si poradiť so zažltnutým krytom?

Pre účinnú pomoc nemusíte bežať ďaleko. Efektívnych pomocníkov nájdete aj vo svojej domácnosti. Napríklad dobre známa sóda bikarbóna.

Sóda bikarbóna

sa vďaka svojmu chemickému zloženiu vyznačuje širokým spektrom využitia. Účinná je aj na žlté fľaky – funguje ako prírodné bielidlo. Naneste trochu sódy na zažltnuté miesta a pokropte vodou, aby ste vytvorili “pastu”. Krúživými pohybmi za pomoci mäkkej zubnej kefky obal na mobil vydrhnite. Opláchnite ho pod tečúcou vodou a do sucha utrite mäkkou handričkou.

Náš tip: Pre zdvojnásobenie efektu môžete namiesto vody použiť ocot.

Neprehliadnite:

silikónový kryt na mobil, lexikon.sk Aplikácie, životný štýl, zdravieAplikácie, ktoré by mala využívať každá moderná žena.
Užitočné rady ako moderne a zdravo žiť

Citrón / ocot

Ďalším známym bieliacim činidlom z kuchyne je citrón alebo ocot. Zmiešajte ich s teplou vodou v pomere 2:1 a nechajte kryt namočený v tejto zmesi po dobu 1 hodiny. Následne ho opláchnite čistou, prípadne mydlovou vodou, aby ste odstránili nepríjemný octový zápach.

Bielidlo

Výbornou pomôckou pri odstraňovaní zažltnuého krytu na mobilný telefón je bielidlo. Návod na jeho použitie je veľmi jednoduchý. Zmiešajte 2 šálky horúcej vody s 1 čajovou lyžičkou bielidla. Do tohto pripraveného roztoku ponorte kryt na 20 – 30 min. Opatrne ho vyberte, umyte v mydlovej vode a opláchnite. Pozor, tento postup aplikujte len na priehľadné silikónové obaly, inak by došlo k zmene farby.

Náš tip: Bielidlo je žieravina, ktorá môže pri kontakte s kožou vyvolať chemické popálenie pokožky, preto si pri práci s ním nezabudnite dať minimálne ochranné rukavice.

Dobrá rada na záver…

Ak ani jedna z uvedených metód nezaberie, je na čase siahnuť po novom kryte (napr. na Mobilonline.sk). Tu je každá rada dobrá: nekupujte lacné a nekvalitné obaly, ktoré rýchlo zožltnú a stratia svoj tvar.

Ilustračné foto: iMarzi / Shutterstock.com