Ovocie dozrieva a vy neviete, čo s plnými košíkmi? Premeňte ho na lásku v skle. Hravo to zvládnete!


591   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Ovocie dozrieva

Ovocie dozrieva, zdravé a šťavnaté plody sú naozaj neodolateľné. Ovocné pokušenie môže mať mnoho podôb, a to najmä v období zberu sladkého ovocia. V letných mesiacoch sa naše záhrady premenia na hotový raj a vy sa môžete tešiť na zber zrelých jahôd, višní, marhúľ, broskýň, malín, černíc, egrešov, ríbezlí či čučoriedok. Ako však zužitkovať túto bohatú úrodu? Poďme sa na to spoločne pozrieť.  

Na leto sa tešíme, veď je ideálnym obdobím na prípravu rôznych druhov sladkých džemov, marmelád, želé, čatní, sirupov či zaváranín. Na to, aby sa aj vo vašej špajze objavilo pár pohárov ovocného pokladu, si stačí nájsť originálny recept a siahnuť po užitočných želírovacích prípravkoch  od osvedčeného pomocníka. Dr. Oetker a vy s jeho pomocou rýchlo a jednoducho premeníte ovocie na neodolateľnú lásku v skle.

Ovocie dozrieva a pomôcka nielen na želírovanie je pripravená

Kyselina citrónová je prirodzenou zložkou mnohých druhov ovocia a zeleniny. Najväčšie množstvo kyseliny citrónovej môžeme nájsť v citrusoch, predovšetkým v citrónoch a limetkách. Kyselina citrónová Dr. Oetker je ekologickým a všestranným pomocníkom nielen v domácnosti, ale aj počas letnej sezóny, kedy má nenahraditeľnú úlohu pri príprave domácich sirupov, džemov, marmelád či želé.

Skvelo podporuje želírovací proces, vďaka čomu budú mať vaše džemy ideálnu konzistenciu. Jemné kryštály a sypké zloženie bez hrudiek zas zabezpečuje jej rovnomerné rozpúšťanie. Kyselina citrónová vytvára v džemoch kyslé prostredie, v ktorom sa aktivujú enzýmy pektíny a zaistia tak rýchlejšie tuhnutie a ideálnu konzistenciu vášho džemu či želé.

Neprehliadnite:

Dr.Oetker Ryžová kaša jahody
Dr. Oetker prináša ryžovú kašu plnú vitality: ochutnajte milované jahody v novej dimenzii chutí

Antioxidačný účinok

Medzi ďalšie cenené výhody Kyseliny citrónovej patrí jej antioxidačný účinok, vďaka ktorému si váš džem, sirup či kompót zachovajú krásnu farbu. Rovnako sa stane vaším verným spoločníkom pri dochucovaní sviežich nápojov či zálievok na kompóty alebo obľúbené letné šaláty. Okrem toho dokáže nahradiť ocot pri konzervovaní zeleniny, čo ocenia najmä spotrebitelia s citlivejším trávením. V neposlednom rade je ideálna na ekologické odstraňovanie vodného kameňa z varných kanvíc či pračiek. Môžete si tak z nej jednoducho vyrobiť vlastné a ekologické pracie alebo čistiace prípravky bez nepríjemného octového zápachu.

Ovocie dozrieva, Želírovanie, ovocné pokušenie

Všestranný pomocník na každý deň

Presvedčte sa o všestrannosti Kyseliny citrónovej Dr. Oetker a využívajte jej skvelé účinky počas celého roka! Spotrebiteľov, ktorí preferujú praktické jednorazové balenie, poteší Dr. Oetker Kyselina citrónová v balení po 20 g, a pre  MAXImálne využitie je tu Dr. Oetker Kyselina citrónová MAXI v 80 g balení s praktickým „zip-lock“ uzáverom pre opätovné uzatváranie obalu a jednoduché skladovanie.

Kyselina citrónová Dr. Oetker je VEGAN výrobok s medzinárodnou ochrannou známkou V-Label.

Ovocie dozrieva

 

 

 

 

Ďalšie užitočné rady a inšpirácie k želírovaniu nájdete na www.oetker.sk

 


TagsGastro