Príbeh lásky o krvilačnej princeznej Turandot. Poslednýkrát v Divadle Nová scéna v Bratislave


1813   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Premiéra muzikálu Turandot v DNS

Slávny príbeh lásky Turandot. Kto by tento príbeh nepoznal? Alebo predsa len? V tom prípade odporúčame – nepremeškajte posledné predstavenia na Novej scéne. Nepremeškajte príbeh o krutej princeznej, ktorá odmieta všetkých pytačov a nemilosrdne im dáva stínať hlavy. Ak neuhádnu jej hádanky…

Blíži sa derniéra muzikálu Turandot. Na divákov čakajú už iba dve predstavenia tohto výnimočného diela s nádhernou hudbou v modernej réžii významného maďarského režiséra Róberta Alföldiho. Nadisšla posledná príležitosť vidieť pútavý príbeh o kliatbe, troch hádankách, ktoré znamenajú život alebo smrť. Muzikál je vysoko oceňovaný aj v zahraničí. Napríklad na Medzinárodnom muzikálovom festivale DIMF, Daegu 2022 získal Hlavnú cenu poroty za inscenáciu a cenu za najlepší mužský herecký výkon si odniesol Patrik Vyskočil. (na obr.).

Príbeh lásky Turandot v DNS

Posledná príležitosť…

Na našom javisku naposledy ožije pútavý a pritom dojímavý príbeh o láske, kráse a krutosti. Dej je zasadený do atraktívneho sveta až nadpozemských síl a živlov. Slávny príbeh Divákov vtiahne divákov do romantického deja o láske Calafa a princeznej Turandot. Tá nemilosrdne odmieta lásku a necháva stínať hlavy všetkým svojim pytačom, ak neuhádnu tri hádanky. Až princ Calaf uhádne všetky jej hádanky a premôže jej nenávisť skutočnou láskou.
Ale v nás stále rezonuje otázka: čo sa skrývalo za krutosťou, neprístupnou maskou a chladnou tyraniou Turandot? Aké tiene minulosti a tajomstvá ovplyvňujú našu prítomnosť?

Neprehliadnite:

scénograf Aleš Votava
Scénograf Aleš Votava a jeho Medziobjekty v spomienkach a v scénografických expozíciách

Slávny príbeh, starý námet…

Pôvodne išlo o perzskú legendu, ktorá inšpirovala talianskeho dramatika Carla Gozziho. Dal jej podobu čínskej rozprávky. O dve storočia neskôr ju geniálne spracoval do nesmrteľnej opery Giacomo Puccini. Súčasnú muzikálovú podobu príbehu o Turandot dali renomovaní kórejskí muzikáloví tvorcovia – autorka hudby Jang Soyeong a libretista Lee Haeje.

príbeh lásky Premiéra muzikálu Turandot v DNS

Bratislavské divadlo Nová scéna opätovne a naposledy uvedie tento pôvodný kórejský muzikálový príbeh lásky Turandot.
Účinkujú: M Drínová/L. Fecková, P. Vyskočil/P. Makranský, L. Machciníková, M. Kaprálik /P. Plevčík, V. Plevčík, L.Pišta, T. Majláth, L. Pavlásek, M. Candrák, D. Árva,  K. Olasová/S. Sklovska, S. Král a ďalší.

Foto: Ctibor Bachratý
Viac na:
www.nova-scena.sk