Udržiavanie zdravia a návod na sviežosť a vitalitu. Kolagénové doplnky sú ideálne riešenie aj pre vás


4277   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Udržiavanie zdravia, návod na sviežosť a vitalitu – kolagénové doplnky

Rýchlosť uponáhľanej doby sa výrazne znížila. Objektívne príčiny nabádajú rozmýšľať o mnohých otázkach. Aj o takých, na ktoré často nedávno čas vôbec neostával. Napríklad okrajová starostlivosť o vlastné zdravie. Udržiavanie zdravia jednotlivca patrí v tejto dobe k tým preferovanejším témam. Sú podporované konkrétnymi opatreniami a návodmi na udržiavanie fyzickej a duševnej pohody. A toto je dnes priorita.

Wellness kolagénová kúra

K obľúbeným témam patria výživové doplnky s kolagénom. V ľudskom tele pôsobí kolagén ako spojivo buniek. Jeho účinky sú obdivuhodné. Zabezpečuje pružnosť kĺbov a ako komplexná bielkovina vyhladzuje, spája, spevňuje pokožku a slúži aj ako nenahraditeľná živina pre vlasy a nechty.

Kolagén – elixír mladosti

Tento proteín sa v mladom organizme tvorí automaticky. V detskom veku ho máme dostatok. Je to práve kolagén, ktorý je zodpovedný za sviežosť tváre a jemnú pružnú pokožku. Zabezpečuje tiež pohyblivosť kĺbov. Táto dôležitá látka – nachádza sa v chrupavkách, väzoch, šľachách, kostiach – pôsobí ako mazivo v kĺboch. Podporuje bunky, ktoré tvoria tkanivá v celom tele.

Neprehliadnite:
Ako dosiahnete dokonale vyčistenú pleť? Vsaďte na najmodernejšiu technológiu – ultrazvuk!

Ľudský organizmus si však dostatok kolagénu tvorí iba približne do 25.roku života. Potom začína jeho produkcia postupne klesať; podľa výskumov je to približne 1% ročne. Vo veku 40 – 45 rokov si ho už telo takmer netvorí. O výsledkoch a dôsledkoch pre náš organizmus nemusíme vôbec pochybovať.

Udržiavanie zdravia, návod na sviežosť a vitalitu – kolagénové doplnky

Príznaky starnutia organizmu

Medzi najvýraznejšie prejavy patria prvé vrásky, keď pokožka stráca svoju elasticitu a pevnosť. Za to je zodpovedný najmä kolagén typu I. Samozrejme, nastáva aj pokles ostatných typov kolagénu, hlavne typu II., čo môže viesť k zníženiu pružnosti šliach, svalov a kostí, Tak sa zvyšuje pravdepodobnosť zranenia, artrózy alebo artritídy.

4x Kolagén a luxusné rúško grátis

Pozor na neresti a nástrahy života

Proces tvorby vlastného kolagénu môžu brzdiť aj negatívne vplyvy: nezdravá životospráva, nadmerné vystavovanie sa slnečnému UV žiareniu, stres, nadmerná konzumácia alkoholu, fajčenie,… Prakticky to znamená, že môžeme mať nedostatok kolagénu napr. už aj v 25 rokoch, ak – pravda – je náš životný štýl nezdravý.

Ako pomôcť svojmu telu?

Ak sa rozhodnete niečo urobiť na udržiavanie zdravia, pamätajte na skutočne kvalitný kolagénový prípravok, ktorým si môžete efektívne kompenzovať prirodzený úbytok tejto bielkoviny. Prínos pre telo je obrovský. Kolagén môže pomôcť posilniť celý pohybový aparát. Znamená to, že vďaka tomu telo lepšie zvládne bežnú, ale i nadmernú záťaž. Pomáha znížiť riziko poranení kĺbov, šliach, svalov, pomôže aj pri pri rekonvalescencii po rôznych zraneniach, napomáha regenerácii svalových tkanív. Pôsobí ako prevencia rôznych pohybových ochorení a môže tiež pomôcť pri ich liečbe. Pomáha pri prevencii starnutia pleti a pri jej regenerácii a omladení. Dostatok kolagénu robí pružnú, sviežu a mladistvo vyzerajúcu pleť. Dodáva vodu – hydratuje, vyhladí jemné vrásky a zabraňuje tvorbe nových. Najmä pre dámy a plešatejúcich pánov je zaujímavé, že sa obnovuje rast vlasov a podporí sa súčasne aj ich kvalita.

K užitočným radám v čase, keď si vieme na seba ušetriť čas, ostáva doplniť už iba odporúčanie – vyskúšajte si na vlastnej koži silu čistého kolagénu.

Viac informácií nájdete v našom e-shope www.lexikon.sk/e-shopy/ v kategórii zdravie na:
www.incacollagen.sk